Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2009

Harmónia AT organizuje stretnutie o autonómii juhuObčianske združenie Harmónia AT organizuje v sobotu v obci Veľké Blahovo v okrese Dunajská Streda stretnutie o autonómii južného Slovenska, tvrdí to Čas.sk v dnes zverejnenom článku s názvom "Máme ...Zdieľať
BRATISLAVA 14. mája (WEBNOVINY) - Občianske združenie Harmónia AT organizuje v sobotu v obci Veľké Blahovo v okrese Dunajská Streda stretnutie o autonómii južného Slovenska, tvrdí to Čas.sk v dnes zverejnenom článku s názvom "Máme dôkaz! Maďarské združenie chce autonómiu na juhu Slovenska!". Ako sa uvádza v článku publikovanom na serveri Čas.sk dnes o 17:14, vo Veľkom Blahove sa objavili plagáty, ktoré pozývajú na stretnutie o autonómii juhu SR a autori článku zverejnili spolu s textom aj ich kópie. Na sobotňajšie stretnutie predstaviteľov združenia Harmónia AT s občanmi v dunajskostredskom kultúrnom dome dohliadne aj polícia. "Ak bude porušený zákon, polícia riadne zasiahne,“ povedala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Strana maďarskej koalície (SMK) sa od tohto zámeru dištancuje. Ako pre Nový Čas uviedol podpredseda Trnavského samosprávneho kraja József Kvarda, "počujem o tom prvý raz. Ide to mimo SMK i oficiálnych združení“.


Podľa informácií Čas.sk organizátor stretnutia o autonómii juhu Slovenska - občianske združenie Harmónia AT vzniklo pred dvoma mesiacmi. V stanovách združenia, ktorých časti sú prílohou článku, sa spomína vytvorenie autonómie na území Slovenska, vznik regionálneho parlamentu, vlády a to všetko finančne nezávisle od Maďarska. Obsahujú aj mapu Slovenska s vyznačeným autonómnym územím, uvádza sa ďalej v článku. Predseda združenia Pál Cséfalvay v rozhovore pre Čas.sk uviedol, že peniaze na svoju existenciu získavajú od členov, ktorých majú už okolo sto. Prispievajú im aj niektorí učitelia alebo dokonca štátni úradníci, ktorí však chcú zostať v anonymite. Podľa Cséfalvaya sa totiž o seba obávajú.

"Ústava nám garantuje právo na sebaurčenie. Zbierame sily, aby sme dosiahli autonómiu a pokúsime sa svoju činnosť rozšíriť aj na strednom i východnom Slovensku. Nechceme rozbiť celistvosť Slovenska, ale len spravovať naše územie a chrániť investície v tomto regióne,“ odpovedal Cséfalvay na otázku Čas.sk, čo chce so združením podniknúť. "Ak nám združenie zrušia, založíme si hnutie a budeme fungovať naďalej,“ konštatoval ďalej Cséfalvay v článku zverejnenom na Čas.sk.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Univerzitu v Budapešti evakuovali, našli bombu
<< predchádzajúci článok
SEPS sa zatiaľ EK bližšie vyjadrovať nechce