Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. apríla 2024

Hasiči budú mať nové zásahové vozidlá, záchranné zložky môžu milióny z dotácií čerpať na boj proti katastrofám (video+foto)V rámci boja proti prírodným katastrofám budú môcť záchranné zložky z európskych zdrojov čerpať finančné prostriedky vo výške 60 miliónov ...Zdieľať
6613ac6f5de5a673662309 676x451 8.4.2024 (SITA.sk) - V rámci boja proti prírodným katastrofám budú môcť záchranné zložky z európskych zdrojov čerpať finančné prostriedky vo výške 60 miliónov eur. Informoval o tom na tlačovej konferencii minister investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši (Hlas-SD).


O dotácie sa podľa neho môžu uchádzať napríklad hasiči, horskí záchranári alebo sekcie krízovej intervencie, pričom môžu byť využité na zabezpečenie novej techniky, výcviku, ale aj na nákup pozemkov alebo budov.

Maximálna suma nie je limitovaná


„Súčasťou tejto výzvy sú aj výdavky na prípravu projektovej dokumentácie, výdavky na stavebné práce, ako aj osobné výdavky, pričom minimálna a maximálna suma tejto výzvy nie je limitovaná," povedal Raši.

Doplnil, že výzva je otvorená, oprávnené subjekty sa tak o dotácie budú môcť uchádzať dovtedy, kým budú k dispozícii finančné prostriedky.


Pôvodné vozidlá vynovia


Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) doplnil, že v rámci čerpania finančných prostriedkov hasiči plánujú zaobstarať 80 nových zásahových vozidiel. Pôvodné zásahové vozidlá budú pritom vynovené a poskytnuté dobrovoľným hasičom.

Rovnako hasiči plánujú kúpiť osem špecializovaných sanitných vozidiel alebo 2 500 tabletov, ktorá majú záchranným zložkám pomáhať pri výjazdoch. „Bavíme sa aj o zmodernizovaní nášho výcvikového strediska horských záchranárov v Liptovskom Hrádku," doplnil minister vnútra.

Financie tiež podľa neho môžu byť využité na prenájom leteckých služieb pri rôznych záchranných akciách. „A rovnako sa bavíme aj o budovaní systému včasného varovania na území SR," dodal Šutaj Eštok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Hasiči budú mať nové zásahové vozidlá, záchranné zložky môžu milióny z dotácií čerpať na boj proti katastrofám (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európanky odkladajú narodenie prvého dieťaťa do vyššieho veku, na Slovensku sú vo veku prvorodičiek výrazné regionálne rozdiely
<< predchádzajúci článok
Neštandardné úvery aj najmenej transparentná kampaň za posledné roky, TIS kritizuje nejasnosti v Pellegriniho financovaní