22. decembra 2011

HC Lev prehral s najlepším tímom KHL len o gól

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali vo ...

lev poprad petrohrad Jevgenij Artjuchin strieľa na bránu Popradu v zápase KHL medzi hokejovými mužstvami HC LEV Poprad a SKA Petrohrad. Poprad, 22. december 2011. Foto: SITA/Gabriel LiptákPOPRAD 22. decembra (WEBNOVINY) - Hokejisti HC Lev Poprad prehrali vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade s tímom SKA Petrohrad 2:3.

Po nezvládnutej prvej časti by nikto nepredpokladal, že popradský Lev bude len krôčik od senzácie.

Hviezdami nabitý Petrohrad prvú polovicu stretnutia jasne dominoval a viedol už o tri góly. Popradčania zacítili šancu po Kristekovom prvom góle, ale k Mihálovikovmu druhému už vyrovnávajúci zásah nik z domácich hráčov nepridal napriek drvivému tlaku v tretej tretine.

HC Lev Poprad - SKA Petrohrad 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly: 35. Kristek (Nagy, V. Mihálik), 44. V. Mihálik (Špirko) - 9. Klimenko (Märtensson, Denisov), 13. Monachov (Makarov), 22. Klimenko
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Zacharov - Šichanov, Putilin, 4500 divákov

HC LEV: Duba - Hunkes, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Lewis, Štrbák, Hellström - Bartečko, Nedorost, Nagy - Netík, J. Mikúš, Kristek - Š. Novotný, Balán, Špirko - Fabricius, Lundberg, Ru. Huna - Matai
SKA Petrohrad: Štěpánek - Koľcov, D. Kalinin, Grebeškov, Denisov, Pervišin, Višnevskij, Serkin, A. Petrov - Arťuchin, Neprjajev, Prúcha - Weinhandl, Märtensson, Klimenko - I. Makarov, F. Fiodorov, V. Tichonov ml. - Koroľov, Kučerjavenko, Monachov

I. tretina

Vladimír Mihálik, Petr Prúcha a Tomáš Duba v zápase KHL medzi hokejovými mužstvami HC LEV Poprad a SKA Petrohrad. Poprad, 22. december 2011. Foto: SITA/Gabriel LiptákPetrohrad mal od úvodu hru pevne v rukách. Hostia držali puk ďaleko od svojej bránky, boli agresívnejší v osobných súbojoch a vytvárali si tlak.

Lev si nedal pozor v defenzíve a takmer dovolil hosťom otvoriť skóre už po dvoch minútach hry.

Petr Prúcha si pri svojom nájazde vylámal zuby na Dubovi.

Z protiútoku potom zaútočil Fabricius, z uhla strieľal bekhendom tiež neúspešne. V 5. min si skvele spracoval puk Bartečko, Štěpánek bol znovu na mieste. Hokejisti SKA využili hneď prvú presilovku, keď vylúčenie Bartečka po pár sekundách potrestal Klimenko - 0:1. V pohode hrajúci Petrohrad zvýšil svoje vedenie v 13. min, keď Lev zbytočne stratil puk vo vlastnom pásme a Duba kapituloval po nahodenej strele Monachova - 0:2. SKA vzápätí stratilo zranenú švédsku hviezdu Weinhandla, no ani táto rana Říhových zverencov nezastavila. Duba musel byť neustále v pozore, keď sa na neho valil jeden útok za druhým a "Levi" mohli byť radi, že do prestávky neinkasovali ďalší gól.

II. tretina

Hneď na začiatku druhej dvadsaťminútovky sa na Štěpánka rútil Nedorost, no český gólman svoj tím podržal. Vzápätí z uhla vypálil Klimenko a SKA viedlo razom rozdielom triedy - 0:3. V 27. min Petrohrad v hre 4 proti 4 zavrel Popradčanov vo vlastnej tretine, prepadol však na modrej a Sigaleta zastavili ruskí beci len za cenu faulu. Kanadský obranca nariadené trestné strieľanie zakončoval strelou medzi betóny, Štěpánek si však postrážil nulu na svojom konte. Lev bol v prostrednej časti o niečo aktívnejší a napokon dokázal skórovať. Po pravej strane unikol Nagy, presným pasom našiel Kristeka a český útočník domácich sa nemýlil - 1:3. Říhovi zverenci chceli okamžite odpovedať, Tichonov i Kučerjavenko však nechali vyniknúť domáceho brankára Dubu.

III. tretina

Martin Štrbák a Jevgenij Artjuchin v zápase KHL medzi hokejovými mužstvami HC LEV Poprad a SKA Petrohrad. Poprad, 22. december 2011. Foto: SITA/Gabriel LiptákPodtatranci odštartovali tretiu tretinu s novým elánom. Pôsobili aktívnejšie, vytvárali si šance a často strieľali.

Ich tlak v 44. min v kontaktný gól pretavil slovenský reprezentačný obranca Mihálik, ktorý bombou od modrej prestrelil húštinu tiel i Štěpánka v bránke SKA.

Lev znížil na rozdiel jediného gólu a domáce publikom neprestajne hnalo Popradčanov k vyrovnaniu. V 48. min v presilovke strieľali Mikúš i Mezei, vždy len do českého brankára v službách SKA. Říhove mužstvo malo v hektickom závere naozaj na mále. V elektrizujúcej atmosfére mali vyrovnanie v stopercentných príležitostiach na hokejkách Bartečko, Nedorost aj Nagy, gól však nedali. V početnej výhode šesť minút pred koncom tretej časti spálil tri dobré šance i najaktívnejší domáci hráč Juraj Mikúš, enormnú snahu domácich nepodčiarkli gólom postupne ani Hunkes, Mezei a Netík. Domáci nedokázali body vydolovať ani v hre bez brankára a opäť prehrali o jediný gól.

Hlasy:
Radim Rulík (tréner Popradu): "Dostali sme dva nešťastné góly - druhý a tretí. Petrohrad si vytvoril i lepšie šance, ale tie náš gólman pochytal.
Za stavu 0:3 z hráčov odpadol rešpekt, začali sme lepšie korčuľovať, kombinovať, hrať tak, ako sme mali hrať od začiatku. Zaslúžene sme sa
vrátili do zápasu, no v tretej tretine sme nedokázali vyrovnať. Súper sa mi zdal unavený, sústredil sa iba na bránenie. Vyrovnanie viselo vo vzduchu a pasivitu takého tímu ako Petrohrad sme mali potrestať. SKA má však reprezentačného brankára a špičkové mužstvo. Nemali sme dostať tretí gól, scenár sa opakuje už druhý zápas za sebou. V druhej polovici zápasu sme však predviedli výborný výkon."

Miloš Říha (tréner Petrohradu): "Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas, preto sme sa pripravovali veľmi svedomito. V prvej tretine sme domácich
nepustili takmer k ničomu, jednoznačne sme splnili stanovenú taktiku. V druhej časti po strelení tretieho gólu sa nám taktika rozsypala, každý hráč
chcel dať gól, robili sme veľké chyby, faulovali sme. Domácim sme dovolili vrátiť sa do zápasu. V tretej tretine domáci tlačili, ale s vypätím
všetkých síl sme vedenie udržali. Z prvých dvoch pätiek máme sedem zranených hráčov, dohrávali sme fakticky len na dve päťky, preto patrí hráčom vďaka."