30. septembra 2011

HC Lev zdolal vedúci tím

Hokejisti nováčika prestížnej Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad zvíťazili v piatkovom stretnutí nad na domácom ľaďe nad OHK Dinamo Moskva 4:1. Pod cennú výhru sa dvoma gólmi podpísal ...

khl hc lev poprad a metalurg magnitogor POPRAD 16. septembra (WEBNOVINY) - Hokejisti nováčika prestížnej Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad zvíťazili v piatkovom stretnutí nad na domácom ľaďe nad OHK Dinamo Moskva 4:1. Pod cennú výhru sa dvoma gólmi podpísal center tretieho útoku Juraj Mikúš.

HC Lev Poprad - OHK Dinamo Moskva 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 28. J. Mikúš (L. Nagy), 29. Špirko, 55. J. Mikúš (Štrbák), 57. Chabada - 32. Solovjev (Soin)

HC Lev: Duba - Štrbák, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mezei, Lewis, Jank, Sekáč - Nagy, V. Nedorost, Bartečko - Chabada, Netík, Da Silva - Ölvecký, J. Mikúš, Rudolf Huna - Špirko, E. Lundberg, Fabricius
OHK Dinamo: Jeriomenko - Goročov, Graňák, Solovijov, Jalasvaara, Bojkov, Ščadilov, Barancev - Kvapil, Gorovnikov, Komarov - Kokarev, Pestunov, Černov - Koňkov, Sojin, Kozlov -
Kudašov, Šafigulin, Volkov

Domáci otvorili stretnutie aktívne, no ich nápor pribrzdilo Bartečkove vylúčenie hneď v druhej minúte, po ktorom mohol skóre duelu otvoriť moskovský Černov. "Levi" sa však ubránili a snažili sa diktovať tempo stretnutia. To sa im darilo najmä vo chvíľach, keď bol na ľade ich prvý útok, ktorý hrozil snáď pri každom striedaní. Jeriomenko bol však pozorný a svojmu mužstvu dodal istotu aj pri najväčšej šanci Leva v prvej tretine, keď v 14. min vyrazil Nagyovu strelu z dobrej pozície. Tri minúty pred prvou sirénou mohol otvoriť skóre Kokarev, Dubova lapačka však bola proti.

Aj v druhej tretine sa hral dôrazný hokej. Ako prví síce pohrozili Popradčania, no onedlho predviedli svoje kvality aj hostia. Šafigulin však z dobrej pozície nedal, o minútku sa už predviedol Duba, ktorý zneškodnil ideálnu šancu Kokareva. V 28. min mali domáci k dispozícii 51-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, v ktorej po Nagyovej tvrdej strele otvoril skóre Juraj Mikúš - 1:0. Krátko potom moskovský Goročov nepresne rozohral spoza brány, čo dokonale využil Špirko a po jeho bekhendovom blafáku gólman OHK druhýkrát kapituloval. V presilovke o dvoch mužov však Moskovčania a nezaváhali - 1:2 Vyrovnať mohli v 37. min, Duba však ukryl v lapačke Komarovovu príležitosť.

Hneď v prvej minúte tretej časti hry sa do dobrej šance dostal český rýchlik Netík, Jeriomenko však bol na mieste. V 45. min vo vlastnom oslabeni unikol J. Mikúš, znovu však stroskotal na ruskom gólmanovi, neskôr v bezprostrednej blízkosti hosťujúcej brány nepochodil ani Chabada. V 53. min ešte nezvýšil J. Mikúš, avšak ďalšiu individuálnu akciu už premenil aj s efektnou koncovkou 3:1. Vyše tri minúty pred koncom riadneho hracieho času sa Dinamo rozhodlo hrať power-play, no hru vabank potrestal Chabada a burácajúcim tribúnam pripravil štvrtý gól. Záverečný tlak Moskovčanov už nepriniesol vytúžené zníženie.