Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. decembra 2017

Herci pomohli občianskemu združeniu Šanca pre nechcenýchHerci pomáhali OZ Šanca pre nechcených.Zdieľať
Herci pomáhali OZ Šanca pre nechcených. Foto: René Miko
Bratislava 7. decembra (TASR) - Známe osobnosti, krásna vianočná atmosféra a pomoc nechceným deťom. Tak vyzeral 8. ročník charitatívnej akcie na pomoc opusteným bábätkám v Hniezdach záchrany. Zorganizovala ju predsedníčka občianskeho združenia Šanca pre nechcených Anna Ghannamová. Perníky v tvare bábätiek tentoraz ponúkali Juraj Bača, Karin Hajdu, Ady Hajdu a Marek Majeský. Najviac ich predal televízny komisár Rex Juraj Bača.


„Spoločne sme sa zbierali na dobrú vec a zvíťazili sme všetci. My sme to s Adym poňali ako súťaž. A ja sa musím priznať, že som podvádzal, pretože som vyhral asi preto, že som k perníkom ponúkal pusu. Zvíťazil som o jeden perník. Veľmi sa teším a som vďačný ľuďom, že prispeli,“ neskrýval radosť obľúbený Juraj Bača.

Herec Ady Hajdu bol doteraz najpravidelnejším účastníkom charitatívnej akcie. „Chýbal som iba raz. Predstavte si, že mi tu robíme umenie, obohacujeme ľudí myšlienkami, robíme divadlo. Ale nikdy som nezachránil nikomu život a Anička ich zachránila 60,“ zdôveril sa Ady Hajdu.

Akciu moderoval Richard Vrablec, ktorý zvýšil sumu za predané bábätká dražbou produktov od sponzorov. Výťažok z dražby ide na finančnú pomoc pre matky s deťmi v núdzi, ktoré žijú v CSS Náruč Senior & Junior. Už tradične magistrát hlavného mesta Bratislavy poskytol pódium a ozvučenie na túto akciu zadarmo.

„Ja som pri tejto akcii od začiatku, chodím každý rok. To je minimum, čo môžeme my, známe tváre, urobiť pre túto ušľachtilú myšlienku. Predsa len ľudia nás poznajú, veľakrát som počula, že ste to vy, kúpim si perník. Som rada, že existujú také osobnosti ako Anka Ghannamová,“ tešila sa herečka Karin Hajdu.

Predával som druhý raz. Je to úžasná akcia, som veľmi rád, že som mohol prispieť svojou troškou na takúto dobrú vec,“ povedal herec Marek Majeský.

Z iniciatívy občianskeho združenia Šanca pre nechcených existujú od roku 2004 na Slovensku Hniezda záchrany – verejne prístupné inkubátory, kde je možné anonymne odložiť nechceného novorodenca. Postupne ich za pomoci sponzorov a finančných príspevkov jednotlivcov zriadili 20 po celom Slovensku a tento počet je konečný.

„Pre občianske združenie Šanca pre nechcených je dôležité podporovať takéto podujatia a zviditeľniť ľuďom Hniezda záchrany, pretože každý rok vyrastie nová generácia mladých žien, ktorá môže mať problém s nechceným tehotenstvom. Do dnešného dňa sa v Hniezdach záchrany podarilo nájsť a zachrániť 60 bábätiek a od vzniku Hniezd záchrany klesol počet nájdených mŕtvych novorodencov z priemerných 10 detí na v priemere dve,“ uzatvára predsedníčka občianskeho združenia Šanca pre nechcených Anna Ghannamová.

TASR informovala PR manažérka Nora Krchňáková z agentúry NK Factory.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V súvislosti s obvineniami Harveyho Weinsteina prijala filmová akadémia kódex správania
<< predchádzajúci článok
Dokonalý úkryt pre obete zločinov

Herci pomohli občianskemu združeniu Šanca pre nechcených - diskusné fórum čitateľov