10. apríla 2006

Hetrik Gáboríka, dva góly Kolníka počas nedeľňajšej noci v NHL

Nedeľňajšia noc zámorskej hokejovej NHL patrila slovenskému hokejistovi Mariánovi Gáboríkovi. Ten v stretnutí Colorado - Minnesota strelil tri góly, pripísal si aj jednu asistenciu a právom bol ...

NEW YORK 10. apríla (WN/SITA) - Nedeľňajšia noc zámorskej hokejovej NHL patrila slovenskému hokejistovi Mariánovi Gáboríkovi. Ten v stretnutí Colorado - Minnesota strelil tri góly, pripísal si aj jednu asistenciu a právom bol vyhlásený za prvú hviezdu večera. Pre 24-ročného odchovanca trenčianskeho hokeja to bol ôsmy hetrik v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete. V tejto sezóne sa už slovenskému krídelníkovi Wild podarilo dosiahnuť 37 gólov a v tabuľke strelcov figuruje na jedenástej pozícii. Gáborík svojím hetrikom znepríjemnil premiéru Joseho Theodora v drese Colorada, ktorý už v šiestej minúte striedal vo svätyni „lavín“ Petra Budaja. Slovenský gólman z prvých troch striel inkasoval dva góly a v bránke prenechal miesto 29-ročnému Theodorovi. Ani nový muž v „klietke“ Avalanche však nedokázal odvrátiť prehru domáceho tímu 2:5. „Pre Joseho je dobré, že sa dostal do bránky. Bolo by lepšie, keby vychytal víťazstvo,“ povedal na margo premiéry Theodora v drese Colorada center Pierre Turgeon. Darilo sa aj slovenskému hokejistovi v službách Floridy Jurajovi Kolníkovi, ktorý vo floridskom derby s Tampou (6:3) dvakrát skóroval a raz asistoval. Panthers po nepresvedčivom výkone v úvodných dvoch tretinách v tej poslednej zapli naplno a piatimi gólmi doslova zmietli súpera z ľadu. Štrnásty tohtosezónny Kolníkov gól bol zároveň víťazným, pätnástym v poslednej minúte III. tretiny definitívne zlomil odpor súpera a za svoj výkon ho zvolili za druhú hviezdu zápasu. „Myslím, že sme zahrali výborne. Takto hrá náš tím druhú polovicu sezóny. Hráči musia mať zo svojich výkonov na ľade radosť,“ pochválil hru svojich zverencov kouč Floridy Jacques Martin. Edmonton, ktorý stále bojuje o miestenku do bojov o Stanleyho pohár, nečakane prehral so St. Louis 1:2 a skomplikoval si tak cestu do play off. Domácemu tímu vyšli úvody druhej a tretej tretiny, kedy zaznamenali gól, hosťom sa podarilo skórovať až 25 sekúnd pred koncom stretnutia z hokejky Chrisa Prongera v presilovej hre. V prestížnom súboji New Jersey s New York Rangers boli úspešnejší "diabli" zásluhou dvoch presných zásahov Gomeza a Giontu v poslednej desaťminútovke. "Naše vzájomné zápasy majú stále atmosféru play off súbojov," poznamenal po stretnutí tréner Devils Lou Lamoriello. V meraní síl San Jose s Dallasom (4:1) priniesla väčší vzruch iba druhá tretina, v ktorej padli štyri góly a hral sa pre zámorských divákov vzrušujúci hokej s množstvom tvrdých zákrokov a súbojov. Za prílišnú tvrdosť pykali najmä hráči Stars, ktorí celkovo 11-krát zohrievali trestnú lavicu, center Steve Ott si tam dokonca posedel 10 minút.

Nedeľa - sumáre:

San Jose - Dallas 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 7. Bernier (Goc, S. Thornton), 25. Rissmiller (Ehrhoff, Stevenson), 35. Cheechoo (J. Thornton), 36. Marleau (J. Thornton, Preissing) - 33. Zubov (J. Jokinen, P. Boucher). Vylúčení: 3:10 na 2 min, navyše Ott (Dallas) 10 min OT, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:22. Brankári: Toskala - Turco. Diváci: 17 496.

Colorado - Minnesota 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Góly: 49. Liles (Brunette, Sakic), 56. McCormick (Turgeon, Boughner) - 5. GÁBORÍK (Walz), 6. Dupuis (GÁBORÍK, Škoula), 37. Tjarnqvist (Škoula, M. Koivu), 45. GÁBORÍK (Tjarnqvist, Walz), 49. GÁBORÍK (Tjarnqvist, Weinhandl). Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Boughner 5 min - Henry 5 min (obaja za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 42:22. Brankári: Budaj (6. Theodore) - Fernandez. Diváci: 18 007.

Florida - Tampa Bay 6:3 (0:0, 1:2, 5:1)

Góly: 31. O. Jokinen (Roberts, Horton), 46. O. Jokinen (KOLNÍK), 47. Horton (Van Ryn, Nieuwendyk), 55. KOLNÍK (S. Hill), 59. Nieuwendyk (Van Ryn), 60. KOLNÍK (O. Jokinen, Bouwmeester) - 36. Prospal (Afanasenkov, Modin), 40. Boyle (Prospal, Afanasenkov), 50. St. Louis (Lecavalier, B. Richards). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 48:32. Brankári: McLennan - Grahame. Diváci: 13 046.

St. Louis - Edmonton 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 21. Mayers (McClement, Young), 42. Rycroft (R. Johnson, Hoggan) - 60. Pronger (Samsonov, Hemský). Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:37. Brankári: Bacashihua - Roloson. Diváci: 19 090.

New Jersey - New York Rangers 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 14. Brylin (Martin, Parise), 52. Gomez (Rafalski), 54. Gionta (Langenbrunner, Eliáš) - 34. Betts (Ward), 36, Ozolinš (Jágr, Ťutin). Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Hollweg (NY Rangers) 5 min za hrubosť, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:26. Brankári: Brodeur - Weekes. Diváci: 19 040.