Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. augusta 2006

Hizballáh dosiahol strategické a historické víťazstvoVojna medzi Izraelom a libanonským militantným hnutím Hizballáh sa skončila "strategickým a historickým víťazstvom" Hizballáhu. V televízii al-Manar, ktorá tomuto hnutiu patrí, to v pondelok ...Zdieľať

BEJRÚT 14. augusta (WEBNOVINY) - Vojna medzi Izraelom a libanonským militantným hnutím Hizballáh sa skončila "strategickým a historickým víťazstvom" Hizballáhu. V televízii al-Manar, ktorá tomuto hnutiu patrí, to v pondelok vyhlásil jeho vodca Hassan Nasralláh. "Vyšli sme víťazne z vojny, v ktorej boli v minulosti porazené veľké arabské armády," povedal. Pondelok, kedy vstúpilo do platnosti prímerie vynútené rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN, nazval "veľkým dňom". Hneď po skončení prejavu vypukli v libanonskej metropole Bejrút oslavy, zovšadiaľ bolo počuť streľbu do vzduchu, informuje agentúra AP.

Nasralláh odmietol požiadavky na odzbrojenie svojho hnutia. O tejto otázke je ochotný rokovať, nie však pod nátlakom zo strany Izraela. "Kto ochráni Libanon v prípade ďalšieho izraelského útoku? Libanonská armáda a medzinárodné jednotky túto krajinu nie sú schopné brániť," povedal vodca Hizballáhu. Kým jeho hnutie bude mať zbrane, každý bude vedieť, že "vojna s Libanonom by nebola žiadna hračka", mieni Nasralláh. Napriek tomu tvrdí, že o odzbrojení je ochotný rokovať. Ale len v "správnom čase" a na "tajnom rokovaní" libanonskej vlády.

sita, afp, ap


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Annan informoval Izrael a Libanon, ako realizovať rezolúciu
<< predchádzajúci článok
Bojovníčku za ľudské práva v Uzbekistane väznia na psychiatrii