13. októbra 2013

Hlohovec s historickým úspechom, postúpil do 3. kola Pohára EHF

Na snímke hráč HC Sporta Hlohovec Ľubomír Ďuriš

Na snímke hráč HC Sporta Hlohovec Ľubomír Ďuriš Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Hlohovec 13. októbra (TASR) - Hádzanári úradujúceho slovenského vicemajstra HC Sporta Hlohovec vyhrali aj v odvetnom zápase 2. kvalifikačného kola Pohára EHF nad bosnianskym tímom RK Borac m:tel Banja Luka 27:26 a po sobotňajšom jasnom triumfe 36:23 si bez problémov vybojovali postup ďalej. Obe stretnutia sa po dohode klubov hrali v Hlohovci.

Sporta postupom dosiahla najvýraznejší úspech na európskej scéne v klubovej histórii. Hlohovec doteraz dvakrát stroskotal v Pohári EHF v prvom kole a raz sa v niekdajšom PVP prebojoval do druhého kola. Slovenská hádzaná tak bude mať v 3. kvalifikačnom kole tohto ročníka až dvojnásobné zastúpenie - do Pohára EHF v tejto fáze vstúpi aj majstrovský Tatran Prešov. Žreb dvojíc 3. kola je na programe 22. októbra, prvé zápasy sa budú hrať 23./24.11. a odvety 30.11/1.12.

Zverenci trénera Martina Liptáka vstupovali do odvety s jasným 13-gólovým náskokom a ten si bez problémov ustrážili. Prakticky počas celého prvého dejstva sa oba tímy striedali vo vedení, v závere polčasu ale Borac šnúrou troch gólov otočil z 11:12 na 14:12. Bosniansky tím upravil v 35. minúte na 17:14 vo svoj prospech, ale v priebehu štyroch minút Sporta manko zmazala a dostala sa do plusu - 18:17. Hlohovec v dramatickej koncovke dvoma gólmi strhol víťazstvo na svoju stranu a pred vďačnými divákmi spečatil jednoznačný postup do ďalšieho kola.

Pohár EHF, muži - 2. kvalifikačné kolo, odveta:
RK Borac m:tel Banja Luka - HC Sporta Hlohovec 26:27 (14:12)
/prvý zápas: 23:36, postúpila Sporta Hlohovec/
Najviac gólov Boracu: Trivundža 9, Jankovič 7 - Sporta: Žernovič, Kašťák, Olejár – Mazur 7, Laho, Takáč 2, Baláž 3/1, Kucher, Petrov 2, Ďuriš 5, Miženko 2, Čačič, Mažár, Dudáš 3, Zaťko 3/1.
Rozhodovali: Katsikis, Michailidis (obaja Gréc.), vylúčenia: 3:1, 7m hody: 5/4 - 4/2, 1200 divákov.