Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2024

Hnutie Hamas privítalo iránsky útok na Izrael. Je to zaslúžená odpoveď na zločin útoku na iránsky konzulát v Sýrii, vyhlásiloPalestínske militantné hnutie Hamas v nedeľu privítalo bezprecedentný iránsky útok dronmi a raketami na Izrael a vyhlásilo, že išlo o „zaslúženú odpoveď na ...Zdieľať
palestinians_hamas_49726 aa700048a9b0436d8c9a961088c31d16 676x451 14.4.2024 (SITA.sk) - Palestínske militantné hnutie Hamas v nedeľu privítalo bezprecedentný iránsky útok dronmi a raketami na Izrael a vyhlásilo, že išlo o „zaslúženú odpoveď na zločin" útoku na iránsky konzulát v Sýrii. Vzdušný úder na budovu iránskeho konzulátu pred dvomi týždňami zabil dvoch iránskych generálov, pričom Teherán ho pripisuje Izraelu.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Hamas zároveň vyzval na ďalšiu podporu jeho vojne s Izraelom v Pásme Gazy, ktorá trvá už siedmy mesiac. Svoju výzvu adresoval arabským a islamským štátom a organizáciám v regióne Blízkeho východu, ktoré podporuje Irán.

Hamas vo vyhlásení uviedol, že bojuje za „právo nášho palestínskeho ľudu na slobodu a nezávislosť a za vytvorenie palestínskeho štátu s Jeruzalemom ako hlavným mestom".

Západ považuje Hamas za teroristickú organizáciu. Toto militantné hnutie totiž odmieta takzvané dvojštátne riešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu a namiesto toho sa usiluje o zničenie Izraela.Zdroj: SITA.sk - Hnutie Hamas privítalo iránsky útok na Izrael. Je to zaslúžená odpoveď na zločin útoku na iránsky konzulát v Sýrii, vyhlásilo © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PS navrhuje zaviesť možnosť určiť pred deti nezosobášených párov priezvisko, ktoré pozostáva z priezvisk oboch rodičov
<< predchádzajúci článok
Súd má rozhodnúť o prípadnej obnove konania pre odsúdeného bývalého policajného funkcionára Pakšiho