08. decembra 2013

Höflová-Rieschová vyhrala aj druhý zjazd sezóny v Lake Louise

Lake Louise 8. decembra (TASR) - Nemecká lyžiarka Maria Höflová-Rieschová zvíťazila aj v druhom zjazde novej sezóny Svetového pohára.

Maria Hoefl-Rieschová Foto: TASR/AP

Dvadsaťdeväťročná pretekárka triumfovala v sobotu v kanadskom Lake Louise časom 1:55,09 min. Dosiahla tak už 26. víťazstvo v SP, z toho desiate v zjazde, a dostala sa na čelo celkového poradia prestížneho seriálu.

"Dnes to bolo o čosi ťažšie ako včera. V strednej časti som stratila nejaký čas, ale výkon bol dostatočne dobrý na to, aby som to dotiahla k víťazstvu. Som naozaj spokojná," cituje agentúra Sinchua slová víťazky po pretekoch.

Druhé miesto obsadila Tina Weiratherová z Lichtenštajnska so stratou 34 stotín sekundy a tretiu priečku získala Rakúšanka Anna Fenningerová (+0,47 s).

Američanka Lindsey Vonnová predviedla v druhých pretekoch po návrate zo zranenia dobrú formu a skončila na desiatej priečke. "Včera som si moc neverila, ale dnes som vedela, čo ma asi čaká a snažila som sa dať do toho viac síl. Síce to stále nie je to najlepšie, čo môžem ponúknuť, ale byť v prvej desiatke tak skoro po návrate, je dosť pekný výsledok. Teším sa z toho," okomentovala svoj výkon Vonnová.

výsledky:

1. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 1:55,09 min, 2. Tina Weiratherová (Licht.) +0,34 s, 3. Anna Fenningerová (Rak.) +0,47, 4. Maria Kaufmannová-Abderhaldenová (Švaj.) +0,83, 5. Elena Fanchiniová (Tal.) +0,84, 6. Tina Mazeová (Slov.) +0,91, 7. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,99, 8. Dominique Gisinová (Švaj.) +1,04, 9. Elisabeth Görglová (Rak.) +1,08, 10. Lindsey Vonnová (USA) +1,26