28. februára 2011

HOKEJ: Košice na prahu postupu, Poprad otočil v Skalici

V oboch pondelňajších tretích štvrťfinálových zápasoch play-off Slovnaft extraligy 2010/2011 zvíťazili ...

bez nazvu Brankár Ján Laco (uprostred) z Nitry.Ilustračné foto. Foto: SITA/Ivan FleischerNITRA/SKALICA 28. februára (WEBNOVINY) - V oboch pondelňajších tretích štvrťfinálových zápasoch play-off Slovnaft extraligy 2010/2011 zvíťazili hosťujúce tímy - Poprad uspel v Skalici 2:1, Košice zvíťazili na ľade Nitry 3:2 po samostatných nájazdoch.

Zaujímavosťou je, že v oboch prípadoch sa hosťom podarilo zvrátiť nepriaznivý vývoj duelu, keď predovšetkým Nitra viedla ešte na začiatku tretej tretiny 2:0. Košice majú v sérii hranej na štyri víťazstvá na konte už tri úspechy a sú na prahu semifinále, Poprad vedie nad Skalicou 2:1 na zápasy. Štvrté stretnutia sú na programe 1. marca opäť v Skalici a Nitre od 18.00 h.

Súhrn pondelňajších tretích zápasov štvrťfinále play-off hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011:

HK 36 Skalica - HK Poprad 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) - stav série: 1:2
Góly: 9. Šátek (Holovič) - 25. Škovira (Mlynarovič, Kasík), 30. Škovira (P. Klouda, Suchý)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Mikušovič 10 min za údery, M. Školiak 5+10+DKZ za údery - Wanvig 5+10+DKZ za údery, Rapáč 10 min za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Rudý - Jankovič, Stano, 2836 divákov

Skalica: Lakosil - Gründling, Škadra, Kloz, Jankovič, P. Kumstát, Gula, Jaborník, M. Školiak - R. Školiak, T. Mikúš, T. Višňovský - Obdržálek, R. Jarolín, R. Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Lantoš, Mikušovič
Poprad: Lipovský - Rogers, Suchý, Jasečko, Kramár, Kledrowetz, Kasík - Wanvig, Lundberg, Škovira - A. Kroták, Mlynarovič, A. Lapšanský - J. Kopecký, P. Klouda, Kuľha - Rapáč, Takáč, Svitana

Prvú veľkú šancu si po chybe skalickej obrany vypracoval Lapšanský, ale proti Lakosilovi neuspel. Domáci boli v úvode stretnutia aktívnejší, skalický rodák v popradských službách Lipovský musel byť pozorný. V 9. min však už inkasoval, Holovič po Brejčákovej chybe našiel spoza bránky Šáteka a ten sa nemýlil - 1:0. Popradčania sa nevedeli dostať do tempa, domáci im robili dobrým napádaním problémy už pri rozohrávke.

V druhej časti hry boli už hostia pred bránkou Skalice aktívnejší, Kopecký ešte svoju šancu v 23. min nevyužil, ale o dve minúty neskôr už Škovira trafil medzi Lakosilove betóny a vyrovnal. Gól Podtatrancom pomohol, prevzali iniciatívu. Ani domáci však smerom dopredu nezaostávali a na Záhorí sa hral zaujímavý duel. V 30. min vyšla Popradu presilovka a Škovira sa presadil druhýkrát v zápase. V tretej tretine pribudla na ľade nervozita a v 44. min ju okorenila aj menšia hromadná bitka, po ktorej sa duel predčasne skončil pre Michala Školiaka a Kyla Wanviga. Oba tímy si vypracovali aj niekoľko šancí, hostia mali hru pod kontrolou a výbornou hrou narúšali rozohrávky domácich už v zárodku. Skalici nevyšla ani záverečná power-play a Poprad vybojoval vedenie v sérii 2:1.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Vyšiel nám úvod zápasu, ale potom sme zlyhávali v koncovke. Prehra nás mrzí, čaká nás však ďalší duel, na ktorý sa musíme pripraviť."
Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Po našej chybe sme súperovi ponúkli šancu a ten ju využil. Presadiť sme sa dokázali až v závere prvej tretiny, po prestávke sme prevzali iniciatívu a potvrdili ju aj dvoma gólmi. V tretej tretine sa hra kúskovala, snažili sme sa ju kontrolovať."

HK Nitra - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1) - stav série 0:3
Góly: 23. G. Saliji (Marek Slovák, Gabriš), 25. M. Kováčik (Marek Slovák, Uhnák) - 43. Jenčík (Martin Frolík), 57. Fabuš (Gron), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kristek
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Brath, Horínek, 3600 divákov

Nitra: J. Laco - Fabian, König, Michal Novák, Duben, Gabriš, Ďurák, O. Janík - H. Ručkay, M. Štefanka, Čaládi - Podstavek, T. Chrenko, Korhoň - Uhnák, Marek Slovák, M. Kováčik - S. Saliji, Hrnka, G. Saliji
Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Deyl, M. Šterbák, Šeda, Grman, Huba, M. Baláž - Pašek, Kristek, Michel Miklík - Bartoš, Gron, Dravecký - Jenčík, Zálešák, Fabuš - Vorel, Martin Frolík, Marcel Haščák

Úvodná tretina priniesla hokej, ktorému síce nechýbalo nasadenie, ale góly áno. Skóre mohol otvoriť v 8. min Marcel Haščák, ale svojím backhendovým pokusom neuspel. Domáci mali v prvej časti viac šancí a to aj vďaka 94-sekundovej presilovke o dvoch hráčov. Tú však využiť nedokázali, rovnako ako výbornú príležitosť Štefanku v 13. minúte, ktorý sám medzi kruhmi trestuhodne netrafil bránku.

Góly začali padať v druhej tretine. V 23. minúte sa v závere nitrianskej presilovky strelou z pravej strany presadil Garip Saliji a Nitra viedla. Už o dve minúty bol jej náskok dvojgólový, keď Slovák našiel medzi kruhmi Kováčika a ten pohotovo zvýšil na 2:0. Hosťom sa v druhej tretine nedarilo znížiť, proti bol najmä dobre chytajúci brankár Ján Laco.

V tretej časti začali hostia útočne. Ich snahu o zvrátenie výsledku podporil v 43. minúte gól Jenčíka, ktorý zblízka dorazil puk za Lacov chrbát. Vyrovnať mohol Vorel, no rovnako ako v 53. minúte Miklík zblízka Laca neprekonal. Hostia mali v tretej časti herne navrch a o ich zaslúžené vyrovnanie sa v 57. minúte postaral Fabuš. V riadnom hracom čase sa o víťazovi tretieho štvrťfinálového zápasu nerozhodlo a tak došlo na rad predĺženie. V predĺžení bol blízko k rozhodnutiu nitriansky obranca Fabian, ale zblízka Hudáčeka neprekonal. O víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa presadili Bartoš a Kristek, vďaka čomu majú Košičania tri postupové mečbaly.

Hlasy:
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon, ale, žiaľ, takýto je šport. V niektorých fázach sme boli lepší, ale neustáli sme to. Bol to zápas hodný play-off, ktorý sa divákom určite páčil. Ešte sa nevzdávame, budeme hrýzť dokedy bude o čo hrať."
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Neboli sme spokojní s výsledkom 0:2 po prvých dvoch tretinách. Potom sme spravili zmeny v zostave, čím naša hra ožila. Vytvorili sme si tlak, vyrovnali skóre. V penaltách sme potom boli úspešnejší."