12. marca 2012

Hokejisti Košíc a Zvolena sú krok od semifinále

Výsledky štvrtých zápasov štvrťfinále play-off slovenskej hokejovej extraligy. HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (2:1, 2:0, 0:1) - stav série 3:1 Góly: 6. Marek Slovák (V. ...

skalica zvolen BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) - Výsledky štvrtých zápasov štvrťfinále play-off slovenskej hokejovej extraligy.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (2:1, 2:0, 0:1) - stav série 3:1

Góly: 6. Marek Slovák (V. Baláž, L. Jurík), 14. M. Jurík (Marek Ďaloga, Otčenáš), 24. P. Zuzin, 28. Brabenec (Síkela, Puliš) - 20. Pálffy (Školiak, Šmach), 55. T. Mikúš (z trest. strieľania)
Vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: V. Baláž za napadnutie hlavy a krku - Pojkar 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Lauff - M. Novák, Korba, 3027 divákov

Zvolen: Trenčan - Vantroba, Mucha, Marek Ďaloga, Jindra, Hraško, Juraško, od 21. min Ťavoda - Otčenáš, M. Jurík, Síkela - Puliš, Brabenec, Čurilla - Marek Slovák, L. Jurík, V. Baláž - T. Méry, P. Zuzin, Martin Ďaloga
Skalica: Kotvan - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Křetinský, Gula, Jaborník, Srnec - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - Konečný, T. Mikúš, Klejna

I. tretina

Hostia začali aktívne, oveľa nebezpečnejší však boli v prvej tretine Zvolenčania. Už v 2. min neuspel pred Kotvanom po prihrávke Ďalogu Čurilla.

O ďalšie štyri minúty už však štadión prvýkrát zaburácal. Puk sa od Lukáša Juríka a Baláža dostal ku Slovákovi, ktorému už stačilo iba trafiť odkrytú bránku Skalice. Domáci neustále hrozili. V 9. min v nádejnej pozícii pálil Otčenáš iba do súperovho gólmana.

V 14. min krásne prešiel Čurilla, ale ani on si neporadil s pozorne chytajúcim Kotvanom. Už o niekoľko sekúnd však bolo 2:0, po Otčenášovej strele z otočky sa dostal k puku Milan Jurík a zblízka nezaváhal.

Ďalšia obrovská príležitosť HKm prišla v 19. min. Brabenec sa preštrikoval až pred Kotvana, Čurillovi sa potom v páde nepodarilo zasunúť puk za chrbát skalického brankára. Dovtedy neškodní Záhoráci okamžite trestali. Školiak vysunul do brejku Pálffyho a ten 42 s pred sirénou prestrelil Trenčana.

II. tretina

V prostrednej časti to bola z oboch strán doslova útočná smršť. Akcie sa prelievali zo strany na stranu a gólmani si prakticky neoddýchli.

V eufórii hrajúci domáci v 24. min opäť dvíhali ruky nad hlavy, keď sa do puku oprel Zuzin a strelou švihom zavesil do pravého horného rohu. Zvolenčania búšili do Záhorákov aj naďalej a v 28. min viedli už o tri góly.

Na konci rýchlej kombinácie bol Brabenec, ktorý parádne trafil pod hornú žŕdku. Nasledovala vyše minútová presilovka HKm o dvoch hráčov, ktorú však domáci nevyužili. Napriek tomu mali ďalšie šance, v 35. min spálil jednu z nich Lukáš Jurík.

Zvolenčania výborne bránili, a keď sa už Skaličania dostali do šance, zasahoval výborný Trenčan. Na ľade pribudla nervozita. Lušňák po šanci atakoval domáceho brankára, následkom čoho sa do neho okamžite pustil Baláž. Do konca druhej tretiny už to bolo len o šarvátkach, vylúčeniach a debatách hráčov s rozhodcami.

III. tretina

V záverečnej dvadsaťminútovke sa ešte Skaličania pokúšali o zvrat. Proti sústredenej domácej defenzíve a skvelému Trenčanovi to však mali veľmi náročné. Zvolenčanom stačilo vyčkávať na brejky s cieľom prikrášliť skóre. V 55. min pribudlo do štatistík aj trestné strieľanie, ktoré s prehľadom premenil Mikúš a pečatil na konečných 4:2. Zvolenčania sa ujali vedenia 3:1 na zápasy.

HC 05 Banská Bystrica - HC Košice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) - stav série 1:3

Góly: 19. Kútny (M. Grman) - 3. Dravecký (Martin Chovan), 36. Spilar (Mlynarovič, Jenčík), 60. Dravecký
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Rovenský, Snášel, 3149 divákov.

Banská Bystrica: Chorošun - M. Grman, Novajovský, Brňák, Cebák, Kubka, Bambúch, Beňa - Ján Sýkora, Jabrocký, Kristoffersson - Miroslav Hlinka, R. Heizer, Kútny - L. Novák, Češík, M. Kokavec - Zuzin, Pulliainen, Hričina
Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - Dravecký, Hvila, Pašek - Zálešák, Kristek, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Spilar, Mlynarovič, Matúš Chovan.

I. tretina

Zľava: Peter Slimák z Košíc a Tomáš Brňák z Banskej Bystrice v 1. zápase play off HC Košice - HC 05 Banská Bystrica hokejovej Tipsport extraligy. Foto: SITA/Ivan FleischerPod Urpínom sa hral dramatický a zaujímavý zápas s množstvom šancí hlavne v prvej tretine. Obe mužstvá produkovali útočný hokej.

Domáci sa museli zaobísť bez najproduktívnejšieho hráča Jokilu, ktorý má zlomený prst. Košice sa v úvodnej dvanásťminútovke dostali do štyroch brejkov.

Prvý v oslabení nevyužil Mlynarovič, ale z druhého majster udrel, keď Martin Chovan poslal puk Draveckému, ktorý sa dostal sám pred brankára Chorušana a prestrčil puk za neho - 0:1. V 5. min mohlo byť už 0:2, ale Chorošun Jenčíka vychytal a v 11. min si poradil aj so sólom Miklíka. V 13. min Pašek prekonal zblízka banskobystrického brankára, ale puk z čiary stihol poslať preč domáci obranca Cebák.

Barani si vypracovali prvú vážnejšiu príležitosť až v 16. min, voľný Hričina strieľal z ľavého kruhu, ale Hylák nepustil puk za seba. Banskobystričanom sa podarilo vyrovnať v početnej výhode v 19. min, keď Grman strieľal od modrej čiary, Hylák puk neprikryl a Kútny ho poslal späť do bránky - 1:1.

II. tretina

V druhej tretine sa dobrými strelami prezentovali Mlynarovič a Gron na košickej a Hlinka s Lukášom Novákom na bystrickej strane, vynikli však obaja brankári. Košičanom nevyšli dve presilovky a domácim jedna. V čase, keď mala Banská Bystrica prevahu, skórovali Košice, ktoré ťažili z chýb v domácej defenzíve. V 36. min sám pred Chorošunom nezávahal Spilar - 1:2

V tretej tretine ubudlo šancí, Košičania sa sústredili na ubránenie tesného výsledku. Zaujímavá bola 43. min, keď najskôr nebezpečne strieľal z pravého kruhu domáci Zuzin a potom pre Hylákom dobiedzal Pulliainen. Do útoku sa dostali aj Košičania, Spilar vystrelil spoza kruhu a Mlynarovič nebezpečne tečoval puk.

Najväčšiu príležitosť mal v 48. min po Kubkovej strele Češík, keď odrazený puk neposlal do odkrytej časti košickej bránky. Bystričania nevyužili v tretej tretine dve tretine, čo ich mohlo mrzieť. V závere sa odhodlali k hre bez brankára, ale 21 sekúnd pred koncom inkasovali z hokejky Draveckého.