25. marca 2012

Hokejisti Slovana zdolali Trenčín až v predĺžení

I. semifinále Slovnaft play-off - (hrá sa na 4 víťazstvá): HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0) - stav série: 1:0 Góly: 20. D. Skokan ...

slovan BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) - I. semifinále Slovnaft play-off - (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0) - stav série: 1:0

Góly: 20. D. Skokan (M. Bakoš), 37. Švarný (Šatan, Lipiansky), 51. L. Hudáček (Šatan, Lipiansky), 58. Harvey (Šatan, Jerofejevs), 64. Šatan (Dobroň, Lipiansky) - 20. A. Šťastný (M. Filo), 24. M. Filo (O. Mikula, P. Kopecký), 52. Hlubuček (Gašparovič, M. Daňo), 60. P. Fabuš (Gabriš, Gašparovič)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: M. Bakoš, L. Hudáček (obaja Slovan) obaja 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - P. Stano, M. Novák, 9322 divákov

Slovan: Karhunen - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Jerofejevs, Štajnoch, L. Kozák, Jass - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Hudec, M. Bartánus, Kukumberg - M. Bakoš, Bulík, D. Skokan - D. Buc, Preisinger, Harvey
Trenčín: V. Kováč - M. Biro, Gabriš, Hlubuček, Nechala, E. Bednár, Trefný, M. Imrich, Habšuda - P. Fabuš, Melichárek, Pardavý - M. Daňo, A. Šťastný, J. Gašparovič - Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík - O. Mikula, M. Filo, P. Kopecký

Druhý duel je na programe v pondelok 26. marca znova od 18.00 h v Bratislave.Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom prvom zápase semifinále Slovnaft play-off najvyššej domácej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012 nad hráčmi Dukly Trenčín 5:4 po predĺžení.

V sérii hranej na 4 triumfy sa ujali vedenia 1:0.

I. tretina
Od začiatku sa hral v Bratislave dynamický hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Brankári Karhunen aj V. Kováč však držali svoje mužstvá nad vodou, postupne vychytali šance Skokana, Švarného či Fila. V 5. min Karhunen vytiahol vynikajúci zákrok pri prečíslení Fabuša s Melichárkom. Vzápätí nepochodili ani L. Hudáček, P. Kopecký a Lipiansky. Góly padli až v závere tretiny. Radosť fanúšikom Trenčína urobil 13 sekúnd pred prvou sirénou A. Šťastný, ktorý využil prihrávku Fila. Slovan však o ďalších desať sekúnd vyrovnal, keď M. Bakoš potiahol puk po krídle, pred bránkou našiel D. Skokana a ten rozjasal domáce tribúny.

II. tretina
Trenčín sa dostal do vedenia aj v úvode II. tretiny, keď cez domácu defenzívu prešiel "ako nôž maslom" M. Filo a na ľad si položil aj Karhunena - 1:2. V ďalšom priebehu šancí ubudlo, ale diváci videli výborný bojovný hokej. Vyrovnávajúcom gólom na 2:2 ho "okorenil" obranca Švarný, ktorého po chybe Trenčana Bira medzi kruhmi našiel Šatan.

III. tretina
Boj o každý puk pokračoval aj v tretej časti. V 47. min V. Kováč previedol vynikajúci zákrok, keď ľavým betónom zmaril obrovskú šancu Skokana. O dve minúty neskôr v oslabení unikol M. Filo, ale jeho strela smerovala mimo bránky Slovana. V 51. min pri mantinely tiesnený Šatan posunul puk Hudáčkovi, ten obišiel Kováča a pomedzi jeho ľavý betón a žŕdku poslal Slovan prvýkrát do vedenia. Následne putoval na trestnú lavicu D. Buc a obranca Hlubuček od modrej vyrovnal na 3:3. Zdalo sa, že gól netradičného strelca "bitkára" Harveyho bude víťazný, ale 40 sekúnd pred koncom III. tretiny vyrovnal P. Fabuš a pre Duklu zabezpečil predĺženie. V ňom rozhodol o triumfe Slovan rozhodol v 64. min Šatan.