24. novembra 2007

Hokejisti Trenčína vyhrali v Poprade

Zápas v búrlivej atmosfére poňali v úvode oba kolektívy v útočnom duchu. Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracoval domáci štvrtý útok, ale Hála blafák Lapšankého bravúrne vystihol. V ...

BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) - Zápas v búrlivej atmosfére poňali v úvode oba kolektívy v útočnom duchu. Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracoval domáci štvrtý útok, ale Hála blafák Lapšankého bravúrne vystihol. V deviatej minúte sa však po presilovkovom signáli domáci Marcel Haščák nemýlil a bolo 1:0. Trenčín odpovedal rovnakou mincou a Kollár takisto v presilovke vyrovnal. Avšak ani nie minútu na to už Dukla viedla zásluhou tvrdej strely Bobčeka. Prvé príležitosti v druhej časti hry sa zrodili v presilovke Trenčína. Najskôr Dukla nevyužila dobrú šancu, aby z následného protiútoku neskóroval Jabrocký. Takmer v polovici stretnutia však z nevinnej akcie profitovali domáci, Segľa našiel Haščáka a ten sa znovu nemýlil. Hneď z následnej akcie blafákom neprekabátil Hálu Kroták. Hra sa upokojila a tak ubudlo aj z gólových šancí na oboch stranách. Trenčania sa mohli ujať vedenia na začiatku tretej dvadsaťminútovky, no nestačilo im ani 68 sekúnd presilovkovej výhody o dvoch hráčov. "Kamzíci" takisto chceli nakloniť misky váh na svoju stranu, ale Hála bol proti. Ako sa blížil koniec stretnutie, obe mužstvá zapli na vyššie obrátky a bavili divákov. Trenčín rozhodol o osude zápasu tri minúty pred koncom tretej tretiny, keď sa po závare v popradskom obrannom pásme tešil z druhého gólu v zápase Kollár.

Hokej - Slovnaft extraliga - predohrávka 28. kola:

HK Aquacity ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Marcel Haščák (Kasík, Michal Segľa), 27. Marcel Haščák (Martin Segľa) - 10. Kollár (V. Nemec), 11. Bobček (Pardavý), 58. Kollár (Hanzal, V. Nemec)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Minář (ČR) - Valach, Gajan, 1406 divákov

Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Fabian, Bambúch, Korenko, Turoň, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, J. Marcinko - Jabrocký, Halaj, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, Martin Segľa - P. Svitana, Lapšanský, Ficko
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, P. Mikuš, Malinský, Bobček, Osina, Trefný - Čacho, Marek Haščák, Pardavý - S. Saliji, Kollár, V. Nemec - Hanzal, Kóňa, V. Kútny - L. Ružička, Kubrický, Radulay