10. novembra 2012

Hokejisti vyhrávajú nad Kanadou 3:1

Slovenská hokejová reprezentácia vyhráva v tretej tretine sobotňajšieho zápasu Nemeckého pohára 2012 v Mníchove nad Kanadou 3:1. Skóre otvoril v 19. min Nigel Dawes, v druhej časti hry ...

libor hudacek MNÍCHOV 10. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia vyhráva v tretej tretine sobotňajšieho zápasu Nemeckého pohára 2012 v Mníchove nad Kanadou 3:1.

Skóre otvoril v 19. min Nigel Dawes, v druhej časti hry sa do streleckej listiny zapísali Libor Hudáček, Marcel Hossa a Peter Ölvecký.

Slováci nastúpili na zápas s troma zmenami v zostave v porovnaní so zápasom so Švajčiarskom.

V bránke dostal prednosť Jaroslav Janus a v útoku nahradili Petra Galamboša a Michela Miklíka Marcel Haščák a Michal Chovan.

Ak nechce Slovensko skončiť na turnaji na poslednom mieste, musí v súboji s Kanadou bodovať. Ak získa tri body, má šancu aj na obhajobu prvenstva.

Výsledok:
Kanada - Slovensko 1:3 (1:0, 0:3) v III. tretine
Góly: 19. Dawes (D. Boyd, Richie Regehr) - 26. L. Hudáček (Marcel Haščák), 31. Marcel Hossa (J. Mikúš), 39. Ölvecký (A. Šťastný)

Kanada: Weiman - Katic, Festerling, Zanetti, Lee, Richie Regehr, Belle, Fraser, M. Roy - James, J. Talbot, Lehoux - A. Mitchell, Boyd, Dawes - Milley, Bell, K. Stewart - Pettinger, Germyn, Dixon
Slovensko: Janus - Sersen, Valábik, Baranka, Štajnoch, Ďaloga, J. Mikuš, Kudroč, Stehlík - Radivojevič, J. Mikúš, Marcel Hossa - Marcel Haščák, Bližňák, L. Hudáček - Tybor, A. Šťastný, Ölvecký - Marek Hovorka, T. Marcinko, Michal Chovan