30. septembra 2012

Hokejisti Zvolena valcujú súperov, vyhral aj Trenčín

Zľava: Peter Zuzin z HKM Zvolen, Róbert Slipčnko, Radomír Heizer a Martin Richter z HC'05 Banská Bystrica počas 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HC'05 Banská Bystrica - HKm Zvolen.Foto: SITA/Ján ...

hokej Zľava: Peter Zuzin z HKM Zvolen, Róbert Slipčnko, Radomír Heizer a Martin Richter z HC'05 Banská Bystrica počas 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HC'05 Banská Bystrica - HKm Zvolen.Foto: SITA/Ján ViazaničaBRATISLAVA 30. septembra (WEBNOVINY) - V nedeľu pokračovala ďalšími zápasmi hokejová Tipsport extraliga.

Šlágrom 6. kola bol súboj v Banskej Bystrici, kde domáci "barani" privítali svojho veľkého rivala zo Zvolena.

Hokejisti HKm v tomto zápase potvrdili svoju dobrú formu a "v bitke o rieku Hron" porazili Banskú Bystricu 2:1. Aj po tomto zápase platí, že v tejto sezóne ešte neokúsili trpkosť prehry a stále sú na čele tabuľky.

Z prvého víťazstva v sezóne sa v nedeľu tešili hokejisti Dukly Trenčín, ktorí porazili Poprad 5:2.

V ďalších dueloch sa z výhier tešili Martinčania a tri body si do tabuľky pripísali aj hokejisti Piešťan. V Nitre museli o víťazovi rozhodnúť až samostatné nájazdy.

Výsledky 6. kola hokejovej Tipsport extraligy:

HC'05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 59. Richter (Ján Sýkora, Češík) - 31. P. Zuzin (P. Hraško, Juraško), 43. Martin Ďaloga (Ľ. Zuzin, M. Jurík)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Rovenský, V. Snášel , 2477 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Ketner, Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Michal Grman - Ján Sýkora, Češík, Hvila - Jabrocký, Heizer, Marcinek - Lamper, Petro, Lunter - Šimun, Michal Hlinka, F. Nemček
Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, Ťavoda, Mucha, Pokovič, M. Výborný - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, Síkela, Čanky

Hlasy:
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Bol to bojovný zápas, typické derby. Zvolen ukázal svoju silu a bol technickejší. Napriek tomu sme si vypracovali dosť gólových šancí, ktoré ak by sme využili, bolo by to všetko inak. Žiaľ, s koncovkou sa stále boríme, nevyužívame šance a dostali sme aj nešťastné góly. Padlo nám to až v závere. Boli sme blízko, aby sme bodovali, no ušlo nám to pomedzi prsty. Zvolen ukázal, prečo je na prvom mieste v tabuľke."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Bolo to typické derby - nebolo určené, kto vyhrá a záležalo na maličkostiach. V dnešnom zápase sme boli lepší v medzihre, so súperom sme držali kontakt. Vedeli sme, že Bystričanov nabudilo víťazstvo s Košicami, ale my sme stretnutie zvládli najmä takticky. V určitom časovom rozmedzí sme dokonca zatlačili súpera, dobre nám pomohol predovšetkým druhý gól. Aj keď bol záver dramatický, ustáli sme to."

I. tretina

Hráč Ján Sýkora z HC'05 Banská Bystrica počs 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HC'05 Banská Bystrica - HKM Zvolen.Foto: SITA/Ján ViazaničaFanúšikovia HKM Zvolen počas 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HC'05 Banská Bystrica - HKM Zvolen.Foto: SITA/Ján ViazaničaRadosť HKM Zvolen počas 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HC'05 Banská Bystrica - HKM Zvolen.Foto: SITA/Ján ViazaničaPrvé tohtosezónne derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom neprinieslo v prvej tretine gól. Úvod patril domácim hokejistom, ktorý mohli ísť do vedenia najmä pri presilových hrách.

Zvolenského brankára Šimka najprv neprekonal zblízka Jabrocký a potom nevyužil sólo Ján Sýkora, ktorý prešiel cez dieru medzi dvoma obrancami hostí.

Zvolenčania boli najbližšie ku gólu v 9. min, keď sa nepresadil Ľ. Zuzin zoči-voči Slipčenkovi. Bystričania dominovali prvých dvanásť minút, ku koncu tretiny prevzali iniciatívu ´bryndziari´, ale na ich strely si dal gólman HC 05 pozor.

II. tretina

V druhej tretine mohli ísť do vedenia najprv hostia, v 23. min sa pekným bekhendom prezentoval Ľ. Zuzin, ale Slipčenko sa nenechal prekvapiť.

Domáci mali v 27. min výhodu presilovej hry, počas ktorej najprv Hvila zblízka voľný nevyzrel na Šimka a o minútu neskôr neslávil úspech ani prienik Heizera.

Nevyužitá presilovka mohla ´baranov´ mrzieť, pretože v polovici zápasu Hraško nahodil puk od modrej čiary a pred Slipčenkom ho tečoval úspešne P. Zuzin - 0:1.

Banskobystričania potom prepli na vyššie obrátky a snažili sa vyrovnať.

V 35. min mal k tomu najbližšie mladý Hlinka z troch metrov, ale Šimko podržal svoj tím. Rovnako zachránil aj pri šanci Češíka o minútu neskôr v presilovke pri ľavej žrdi.

III. tretina

Na začiatku tretej tretiny síce Bystričania prežili hru v oslabení, ale po nej zbytočne inkasovali. Puk sa totiž ocitol za chrbtom Slipčenka, odkiaľ ho posunul nešťastne Kubka na hokejku voľného Ďalogu, ktorý nemal problém skórovať do odkrytej bránky HC 05 - 0:2.

Obranca Kubka potom vyrobil ďalšiu hrúbku v presilovke ´baranov´, Podkonický prešiel pred Slipčenka, oklamal ho, ale puk skončil na žŕdke.

Následne ho do poloprázdnej bránky neposlal Brabenec. Z toho však mohli ťažiť bystrickí hokejisti, keď sa vzápätí dostal Nemček až pred Šimka, nedokázal ho však prekonať. Rovnako v tej istej presilovke neuspel ani Heizer, ktorý mal odkrytú zvolenskú bránku.

Hostí potom nakopla ich početná výhoda, ale pri šanciach príliš špekulovali. Domáci v závere napokon strelili kontaktný gól: v presilovke odvolali brankára a pri hre šiestich proti štyrom v 59. minúte v trme-vrme prepasíroval puk za Šimka obranca Richter - 1:2. To bolo však z ich strany všetko, pretože v ďalšej hre bez brankára sa im vyrovnať už nepodarilo.

MHC Mountfield Martin - HK 36 Skalica 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 18. Tupý, 19. Vartovník (Petruška), 60. Markovič (Mikušovič) - 56. M. Bartánus (A. Kudrna, R. Školiak)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Gajan, J. Tornay, 1800 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, M. Danko, R. Pukalovič, Tupý, Zukal, Perniš, Majer - T. Petruška, M. Beran, Vartovník - Markovič, M. Hollý, Mikušovič - M. Jonák, Horský, Fadrný - Murček, Dírer, Hús - Slávik
Skalica: Kotvan - Trška, L. Kozák, Barák, Gábriš, Jaborník, Vyrúbalík, Srnec - M. Bartánus, R. Školiak, M. Bakoš - Kutálek, Stieler, Klejna - T. Višňovský, A. Kudrna, Preisinger - J. Jurík, Holovič, R. Konečný

Hlasy:
Ján Galamboš (asistent trénera Martina): "Teší ma, že sme dokázali využiť naše dve presilovky po pekných akciách. Veľmi dobre zachytal brankár Šúrek, jeho zákroky v tretej tretine privádzali Skaličanov do zúfalstva. Sme radi, že sme hrali hokej, ktorý sa divákom páčil, Tí nás v závere ocenili veľkým potleskom."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Celý priebeh zápasu ovplyvnili naše vylúčenia a presilovky, ktoré sme hrali dvakrát o dvoch hráčov. Tieto sme nevyužili. Pohoreli sme na nevyužitých šanciach a po troch víťazstvách sme okúsili trpkosť prehry."

I. tretina

Už od začiatku zápasu sa v Martine hral svižný hokej.

Prvú veľkú šancu na strelenie gólu mali Skaličania, no tí v 3. min nevyužili 79-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V 6. min Kudrna v dobrej šanci netrafil puk.

V prvej tretine hral Martin na tri útoky. V 11. min nebezpečne vystrelil skalický Bartánus, Šúrek však jeho strelu vyrazil.

V 12. min pohrozili Martinčania Markovičom, stav sa však nemenil. V 17. min Fadrný prešiel cez všetko, čo mu stálo v ceste, ale neprekonal brankára súpera. Potom prišli chvíle Martina.

Domáci využili dve presilovky: v 18. min sa presadil Tupý a o minútu neskôr zvýšil náskok domácich Vartovník.

II. tretina

V 22. min sa Markovič obtočil okolo bránky Skalice, ale Kotvan stál na svojom mieste. V 25. min Preisingerovu strelu vyrazili obrancovia Martina z bránky.

V 27. min vystrelil nebezpečne Beran, o 20 sekúnd ho napodobnil i Fadrný, ale Kotvan svoj tím podržal. V 28. min sa rútil Petruška sám na brankára hostí, ale ten zostal počas celého druhého dejstva neprekonaný.

V poslednej minúte druhej tretiny mohol zvýšiť Markovič, ale dvakrát vynikajúco zachránil Kotvan.

V 41. min nevyužil svoju šancu M. Bakoš, keď išiel sám na gólmana Šúreka. O 2. minúty neskôr kontrovali domáci Markovičom. V 44. min pohrozil hosťom Vartovník, ale Kotvan výborne reagoval.

V 45. min M. Jonák dostal krížnu prihrávku a už keď smerovala jeho dorážka do bránky, Kotvan vynikajúcim zákrokom zlikvidoval jeho šancu. Na druhej strane v 48. min čaroval v bránke domácich Šúrek, keď špičkou chrániča vyrazil puk smerujúci do jeho bránky. Hostia hrali už v 55. min druhú presilovku o dvoch hráčov, výborného Šúreka však neprekonali.

V 56. min narastajúci tlak Skaličanov využil M. Bartánus a znížil na 1:2, keď Šúrek bol bez šance zasiahnuť. V 60. min, keď Skaličania odvolali brankára, využil ich chybu Markovič a poslal tretíkrát puk do ich bránky.

Dukla Trenčín - HK Poprad 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 2. Lelkeš (Sojčík, Tybor), 24. Pardavý (J. Gašparovič, Biro), 29. Tybor (Sojčík, Lelkeš), 32. Pardavý (Habšuda, O. Mikula), 48. Pardavý (tr. strieľanie) - 16. D. Buc (D. Skokan, Kovačevič), 44. D. Skokan (D. Buc, B. Rapáč)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Holienka, Valach, 1740 divákov

Trenčín: Kristín - T. Bokroš, Biro, E. Bagin, E. Bednár, Habšuda, Ďurkech, od 41. min Imrich a M. Nemčík - O. Mikula, J. Gašparovič, Pardavý - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Radulay, M. Adamec, Šišovský - B. Mravík, Stantien, Jakúbek
Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, Pentikäinen, J. Špelda, M. Kurali, Gáborčík - R. Tomas, Klouda, Sabolič - D. Skokan, Koskinen, D. Buc - Macejka, S. Takáč, Matúš Paločko - P. Gapa, B. Rapáč, Homa

Hlasy:
Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Na tento zápas sme nastúpili už od prvého striedania koncentrovane a s obrovskou túžbou po víťazstve. Snažili sme sa čo najrýchlejšie streliť prvý gól. To sa nám aj podarilo, ale nedokázali sme využiť ďalšie príležitosti. Potom sme po vlastnej chybe inkasovali, ale do druhej tretiny sme nastúpili s rovnakým zámerom ako na začiatku zápasu. Podarilo sa nám súperovi gólovo ujsť, čo dodalo pokoj na naše hokejky na ceste za víťazstvom. Ukázalo sa, že keď zaberú skúsení hráči, dokážu sa pridať aj mladí a takýmto spôsobom môžeme smerovať za úspešnými výsledkami."

Jozef Škrak (tréner Popradu): "Domáci začali tento zápas naplno, lepšie a agresívnejšie sa pohybovali pred bránkou a vypracovali si množstvo gólových príležitostí. Na ich prvý gól sme dokázali odpovedať, ale po hrubých chybách v druhej tretine sme opäť inkasovali. Táto časť stretnutia rozhodla o víťazovi. Hoci sme sa nevzdávali a snažili sa až do konca, domáci nás prevýšili svojou väčšou túžbou po víťazstve."

I. tretina

Trenčín vstúpil do zápasu veľmi aktívne a súpera zatlačil, čoho výsledkom bol prvý gól už po 76 sekundách hry, keď sa presadil prudkou strelou Lelkeš - 1:0.

Domáci nepoľavili ani po prvom strelenom góle a vypracovali si množstvo príležitostí, no brankár Sidor hostí podržal.

Na nedôraznú koncovku Trenčín doplatil v 16. min, keď najskôr Kristín zlikvidoval Skokanov nájazd a pokračujúcu akciu následne zakončil presnou strelou z uhla Buc - 1:1.

Poprad si v prvej časti hry neutvoril veľa šancí, takže vyrovnaný stav bol pre hostí povzbudzujúci.

II. tretina

Tí aj začali druhú tretinu aktívnejšie. Domáci však potom opäť vzali opraty zápasu pevne do rúk a boli aj efektívnejší.

V 24. min strelou na dvakrát Pardavý vrátil Trenčanom náskok a tí ho v polovici zápasu ešte zveľadili.

V 29. min trafil presne umiestnenou strelou Tybor a v 32. min pohotovo doklepol vyrazenú strelu do bránky Pardavý - 4:1.

Hra sa rozprúdila a pred bránkami nechýbal vzruch, aj hostia boli strelecky usilovní, ale Kristína neprekonali.

Činil sa aj hosťujúci brankár Sidor, ktorý v 34. min zneškodnil Tyborovi samostatný nájazd.

V 44. min síce Skokan skorigoval stav stretnutia a vykresal pre Poprad iskierku nádeje, ale Trenčín spoľahlivo kontroloval vývoj stretnutia.

V 46. min predviedol Sojčík technickú parádu, trafil však len hornú žŕdku.

O dve minúty Pardavý premenil trestné strieľanie nariadené za hodenie hokejky a zavŕšil hetrik.

Hostia už nedostali príležitosť čokoľvek so zápasom urobiť.

Trenčín si zaslúžene pripísal prvé body v sezóne.

MsHK DOXXbet Žilina - ŠHK 37 Piešťany 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Otčenáš (J. Ručkay), 45. Mertel (Otčenáš, R. Filip)
Vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Brath, Zvrškovec, 1235 divákov

Žilina: M. Laco - Brcko, Rúfus, Dlouhý, D. Devečka, T. Staňo, Sekáč - Horanský, T. Varga, R. Krajči - T. Sýkora, Škoda, Lažo - Važan, Drevenák, Ižvolt - Valášek
Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Stupka, T. Melichárek, Tatar - Otčenáš, Mertel, J. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - B. Jánoš, V. Nemec, S. Saliji

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Porovnávam ho s piatkovým zápasom proti Martinu, keď sme mali množstvo šancí a na hokejkách tutové góly. Aj v tomto stretnutí sme mali nájazdy, presilovky, ale hrali sme ich zdĺhavo a bez striel. Hráči vydržali dve tretiny, v tretej im už dochádzali sily. Chýbal nám aj dôraz v zakončení."

Milan Klement (tréner Piešťan): "S víťazstvom a tromi bodmi som spokojný. Mali sme veľa vylúčených hráčov po zbytočných fauloch. Pokiaľ sme hrali disciplinovane, bolo to v pohode, keď sme začali faulovať, dostali sme sa pod tlak domácich. Najväčší podiel na víťazstve má brankár Tomek.

I. tretina

Nováčik z Piešťan začal v Žiline sebavedome. V 2. min Otčenáš ponad plece prvýkrát prekonal Mareka Laca - 0:1. Už v 5. min sa začala séria vylúčení na obidvoch stranách.

Mužstvá však pri nich boli neefektívne. V 6. min dvakrát dobre mieril center druhého útoku Škoda, ale Tomek bol pozorný. Pri vylúčení Rúfusa mohol zvýšil V. Nemec, najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal však Varga, jeho nájazd však Tomek zlikvidoval.

II. tretina

Záver prvej a začiatok druhej tretiny sa niesol v znamení presiloviek. V 22. min unikol Lažo, ale Tomek bol aj tentoraz pozorný.

V tej istej minúte išiel na tretnú lavicu Filip z Piešťan a po návrate na ľad sa dostal do dobrej príležitosti, no Laco bravúrne kryl. V 34. min Sýkora vo vyloženej šanci nespracoval puk, a tak sa stav nemenil.

V záverečnej tretine domáci tréner stiahol hru na dva útoky. V 45. min bol vylúčený Škoda a hostia strelili svoj druhý gól, keď puk na dva razy prepasíroval za Lacov chrbát Mertel - 0:2. Tímy mohli pridať ďalšie góly pri presilových hrách, ale to sa ani jednému z nich nepodarilo. "Havrani" z Piešťan si odviezli zo Žiliny cenné tri body.

HK Nitra - HC Košice 4:5 po sam. nájazdoch (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 13. Kadura (Jokila, Bene), 16. M. Segľa (Jokila, T. Chrenko), 46. Podstavek (Mašlonka, Hamrák), 58. R. Tománek (M. Kováčik) - 10. Marcel Haščák (Pašek, Deyl), 20. Spilar (Marek Slovák, R. Jenčík), 32. Michal Novák (Spilar, R. Jenčík), 45. Róbert Huna (Richard Huna), rozhodujúci sam. nájazd R. Jenčík
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše Patrik Svitana (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - P. Šefčík, M. Junek, 3386 divákov

Nitra: Žigárdy - König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, Arvay - Jokila, T. Chrenko, Martin Segľa - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Podstavek, Hamrák, Mašlonka - Kadura, Bene, Kmeč - Pupák
Košice: Hylák - M. Macejko, Deyl, Kolba, Martin Chovan, M. Takáč, Michal Novák, M. Gajdoš - Richard Huna, Róbert Huna, Patrik Svitana - R. Jenčík, Marek Slovák, Spilar - Pašek, Kuběna, Marcel Haščák - Mlynarovič, E. Piatak, Gmitter - Jokeľ

Hlasy:
Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Bol to dobrý, vyrovnaný zápas. Vedeli sme o sile Košíc z protiútokov, napriek tomu sme z takých situácií dostali tri góly. Vďaka bojovnosti a veľkej túžbe vyrovnať sme duel dotiahli do predĺženia. V nájazdoch je to už lotéria. Súperovi gratulujem."

Radim Rulík (tréner Košíc): "Videli sme kvalitný zápas z oboch strán. Divák mal možnosť vidieť dobrý hokej. Keď sme o dva góly viedli, vedeli sme, že to bude ešte ťažké. Domáci neskôr hrali vabank a vyrovnali. Sme radi, že nás to psychicky nepoložilo a napokon sme zápas vyhrali po nájazdoch."

I. tretina

Pred dobrou kulisou sa na prvé šance nečakalo dlho. Už v 1. min mohol skóre otvoriť hosťujúci Jenčík, o pár sekúnd na to nebol úspešný ani domáci Stümpel.

V 7. min sa do príležitosti dostal Pašek, keď ušiel obrane domácich, ale neprekonal Žigárdyho v domácej bránke. Skóre otvoril v polovici prvej časti Marcel Haščák, ktorý prestrelil Žigárdyho.

Domáci odpovedali gólom Kaduru v 13. min počas signalizovaného vylúčenia hráča hostí - 1:1.

V 16. min hrala Nitra prvú presilovku. Na radosť divákov ju po dobrej Jokilovej prihrávke využil Martin Segľa a domáci viedli.

O nerozhodný stav po prvej tretine sa 27 sekúnd pred jej koncom postaral Spilar, ktorý využil dobrú prihrávku Mareka Slováka z rohu klziska a upravil na 2:2.

II. tretina

Domáci mali v prvej polovici prostrednej časti niekoľko sľubných šancí, no nevyužili ani jednu.

Blízko ku gólu bol v 28. min Tománek, ktorému v snahe o dorážku vlastnej strely vzal radosť brankár Hylák.

Následný protiútok priniesol veľkú šancu Košíc.

V brejku dvoch proti jednému sa do nej dostali bratia Hunovci, no Róbert po Richardovej prihrávke pred odkrytou bránkou nepridal tretí gól hostí.

To sa však v 32. min podarilo bývalému nitrianskemu obrancovi Michalovi Novákovi. Spilar v útočnom pásme počkal na správny moment a po jeho prihrávke Novák zblízka prekonal Žigárdyho - 2:3.

V tretej časti sa hral zaujímavý hokej, ktorému nechýbali ani góly.

V 45. min využil chybu brankára Žigárdyho Róbert Huna, ktorý po prihrávke od brata Richarda pred odkrytou bránkou nezaváhal.

Domáci sa však vrátili do zápasu už o minútu neskôr, keď Podstavek úspešne zmenil smer Mašlonkovej strely a upravil na 3:4. Nitra sa vytúženého vyrovnávajúceho gólu dočkala v 58. min. Po sérii nepremenených šancí vzal zodpovednosť na seba Tománek, utešeným blafákom prekonal Hyláka a muselo sa predlžovať.

Predĺženie

Víťaza neurčilo päťminútové predĺženie, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o víťazstve Košíc Richard Jenčík.