09. novembra 2012

Hokejová dvadsiatka prehrala v Nórsku aj s Nemcami

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala vo svojom druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Nórsku s rovesníkmi z Nemecka 2:4. Zverenci trénera Ernesta Bokroša vo ...

ani lietajuci riecicky nezabranil FREDRIKSTAD 9. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala vo svojom druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Nórsku s rovesníkmi z Nemecka 2:4.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša vo Fredrikstade prehrávali už od 1. min a počas celého duelu sa im nepodarilo ani vyrovnať.

Dvakrát síce skorigovali na rozdiel jedného gólu, ale mladí Nemci si nenechali ujsť víťazstvo.

"Škoda výsledku, pretože išlo o test s naším potenciálnym súperom v boji o záchranu na svetovom šampionáte. Pravda, tam bude iný zápas, iný tlak. Azda sme si vybrali dnes to zlé. Už v prvej minúte sa odrazil nahodený puk od nášho Rusinu a Nemci viedli 0:1, v 4. minúte zvýšili na 2:0. Napriek krutému úvodu sme postupne nielenže vyrovnali hru, ale ďalšie dve tretiny sme boli aktívnejším tímom. Žiaľ, nedokázali sme zužitkovať rad prečíslení. Vo väčšom rozlete nás brzdili vylúčenia, posledné dve prišli v najnevhodnejšom čase - po góle Mráza na 1:2, keď sme súperovi dali šancu zvýšiť na 3:1 pri našom dvojnásobnom oslabení. V presilovke sme sa opäť priblížil na rozdiel gólu, ale jediná herná situácia 2 na 1 v tejto fáze stačila, aby Nemci pečatili výsledok, ktorý sme ani napriek enormnému tlaku nedokázali už zmeniť," cituje HockeySlovakia.sk trénera Ernesta Bokroša.

Tím SR "20" v sobotu o 12.30 h nastúpia proti Švajčiarom.

Turnaj 4 krajín hráčov do 20 rokov - Nórsko:

Nemecko "20" - Slovensko "20" 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 1. Kindl, 4. Pföderl (Mebus, Pauli), 51. Pauli (Pföderl, Kronthaler), 55. Pföderl (Kretschmann) - 50. B. Mráz (T. Mikúš, Korím), 55. Matis (D. Hudec, Korím)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0