Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. januára 2007

Hokejový tréner Šupler na inšpekčnú cestu do RuskaReprezentačný tréner Július Šupler odchádza v piatok 19. januára na týždennú inšpekčnú cestu do dejiska majstrovstiev sveta v Rusku. Počas svojho pobytu v Moskve bude svedkom dvoch stretnutí ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) - Reprezentačný tréner Július Šupler odchádza v piatok 19. januára na týždennú inšpekčnú cestu do dejiska majstrovstiev sveta v Rusku. Počas svojho pobytu v Moskve bude svedkom dvoch stretnutí ruskej superligy a v druhej polovici svojej pracovnej cesty si už spoločne s generálnym sekretárom SZĽH Igorom Nemečkom prezrú dejiská májových majstrovstiev sveta. "Môj program je veľmi koncentrovaný. Okrem stretnutí Chimik Moskovská oblasť - Severstaľ (Somík) a CSKA Moskva (Štrbák) - Ufa by som chcel vidieť aj pripravenosť arén a ubytovacích priestorov na majstrovstvá sveta. A budem sa snažiť vidieť aj veľa tréningov ruských superligistov - sledovať úroveň práce v ruských kluboch,“ povedal pre internetový portál SZĽH szlh.sk tréner Július Šupler a doplnil: „Vzhľadom k veľkým vzdialenostiam je ťažké počas týždňa vidieť ďalšie ruské mužstvá, kde hrajú naši hokejisti, a iný termín návštevy Ruska nebol možný v súvislosti s ďalším programom reprezentácie, keďže sme už v etape prípravy na februárový Škoda Cup."

V druhej polovici budúceho týždňa vycestuje do Ruska aj generálny sekretár SZĽH Igor Nemeček. „S pánom Nemečkom a ľuďmi z Ruskej hokejovej federácie si pôjdeme pozrieť halu v Mytišči, kde budeme hrať základnú skupinu na majstrovstvách sveta, priestory kabín... Taktiež skontrolujeme ubytovacie a stravovacie možnosti v hoteli, kde budeme ubytovaní počas šampionátu a pozrieme si aj novú arénu Chodynka. Chceme urobiť prieskum v praxi, ako to bude so vzdialenosťami medzi jednotlivými dejiskami majstrovstiev," spresnil Šupler.

Po návrate z Ruska absolvuje reprezentačný kormidelník návštevu niekoľkých českých a slovenských extraligových štadiónov. Začiatkom februára by chcel mať Šupler k dispozícii to najlepšie, čo v Európe momentálne Slovensko má. „Bol by som rád, keby sme do Švajčiarska išli v čo najsilnejšom zložení, keďže Škoda Cup je poslednou turnajovou generálkou pred MS. Na druhej strane viem, že sa v európskych súťažiach blížia boje v play off a s ochotou uvoľniť nami vybraných hráčov môžu byť problémy..." doplnil na záver Július Šupler.

SITA, SZĽH


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Katriňák v 12. etape Rely Dakar jedenásty, celkove 12.
<< predchádzajúci článok
Ružomberok príjemne prekvapil, na postup to nestačilo