18. januára 2007

Ružomberok príjemne prekvapil, na postup to nestačilo

Basketbalistky MBK Ružomberok síce príjemne prekvapili svojím stredajším víťazstvom v odvete šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA 2006/07 v Parme 78:72 (36:38), ale na postup do ďalších ...

BARTISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) - Basketbalistky MBK Ružomberok síce príjemne prekvapili svojím stredajším víťazstvom v odvete šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA 2006/07 v Parme 78:72 (36:38), ale na postup do ďalších bojov to nestačilo. Zverenky trénera Mariana Svobodu totiž pred týždňom na domácej palubovke v Koniarni zaváhali a hráčkam Lavezzini podľahli vysoko 80:95.

Úvod duelu v Taliansku sa nevyvíjal pre slovenského vicemajstra zle, po vyrovnanej prvej štvrtine si v druhej dokonca viackrát vytvoril 8-bodový náskok, ktorý naznačoval možnosť obrovského prekvapenia a prípadného postupu "Ruže" medzi najlepších šestnásť tímov. Prišla však neuveriteľná strelecká impotencia Ružomberčaniek a 22 bodov Parmy v rade (z 28:36 na 50:38), ktoré definitívne zavreli pre hosťujúce hráčky dvere. Hráčky MBK síce ešte v tretej štvrtine znížili na 54:57 a v poslednej dokonca otočili vývoj duelu vo svoj prospech, ale to už na zaslúženom postupe Talianok nič nezmenilo. "Bolo to divoké stretnutie, s obrovským nasadením na oboch stranách. Najdôležitejšia bola hra v obrane a nám trochu ušla táto činnosť na konci druhej štvrtiny, čo bolo asi rozhodujúce. Veľkou mierou sa však pod výsledok podpísali i rozhodcovia, ktorí v závere púšťali domácim takmer všetko. I keď sme nepostúpili, víťazstvo v Parme považujem za cenné, lebo sme odohrali veľmi dobrý zápas," skonštatoval kormidelník Svoboda, ktorého nesmierne potešil ružomberský fanklub: "Chcel by som sa poďakovať aj našim fanúšikom, ktorí merali 1200 km ďalekú cestu a boli nám výraznou oporou.“

Lavezzini Basket Parma (Tal.) - MBK Ružomberok 72:78 (19:18, 19:18, 19:18, 15:24) - prvý zápas 95:80, postupuje Parma

Najviac bodov Parmy: Podrugová 21, Dačičová 16, Mahoneyová 11

Zostava a body MBK: Nerová 23, Uhrová a Oravcová po 12, Williamsová 8, Palušná 7 (Ivanová 8, Ivančevičová a Kupčíková po 4, Djuričová)

TH: 20/14 - 23/18, fauly: 23 - 19, trojky: 4 - 6, rozhodovali: Gojkovič (Slovin.) a Musard (Švajč.), 300 divákov.