20. augusta 2010

Holanďan Mooerenhout víťazom 3. etapy Eneco Tour

Holandský cyklista Koos Moerenhout z tímu Rabobank zvíťazil v piatkovej 3. etape pretekov Eneco Tour, ktorá mala štart i cieľ v belgickom meste Ronse a merala 191,8 ...

bez nazvu Koos Moerenhout

RONSE 20. augusta (WEBNOVINY) - Holandský cyklista Koos Moerenhout z tímu Rabobank zvíťazil v piatkovej 3. etape pretekov Eneco Tour, ktorá mala štart i cieľ v belgickom meste Ronse a merala 191,8 km. Na druhom mieste v rovnakom čase ako víťaz skončil Tony Martin (HTC-Columbia), tretí bol s odstupom 1:24 min Austrálčan Allan Davis (Astana). Na čelo celkového poradia sa dostal Martin, ktorý má desaťsekundový náskok pred Moerenhoutom, na 3. priečku klesol vedúci muž po druhej etape Svein Tuft z Kanady (+1:26 min).

Eneco Tour - 3. etapa (Ronse - Ronse, 191,5 km): 1. Koos Moerenhout (Hol.) Rabobank 4:47:54 h, 2. Tony Martin (Nem.) HTC-Columbia - rovnaký čas ako víťaz, 3. Allan Davis (Austr.) Astana, 4. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky, 5. Jurgen Roelandts (Belg.) Omega Pharma-Lotto, 6. Sep Vanmarcke (Belg.) Topsport Vlaanderen - Mercator - všetci +1:24 min.

Poradie po 3. etape: 1. Tony Martin (Nem.) HTC-Columbia 13:45:31 h, 2. Koos Moerenhout (Hol.) Rabobank +10 s, 3. Svein Tuft (Kan.) Garmin - Transitions +1:26 min, 4. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky +1:28, 5. Lars Boom (Hol.) Rabobank) +1:32, 6. Richie Porte (Austr.) Saxo Bank +1:35.