11. novembra 2013

Hossa s Kopeckým nebodovali, brankár Budaj opäť len na striedačke

Ľavé krídlo Chicaga Blackhawks .Brandon Saad (20) sa raduje so spoluhráčmi po góle proti Edmontonu Oilers, uprostred Marián Hossa, počas zápasu zámorskej NHL 10. novembra 2013 v Chicagu

New York 11. novembra (TASR) - Len dvaja slovenskí hokejisti sa predstavili v zámorskej NHL v noci na pondelok.

Ani jeden z nich sa ale bodovo nepresadil, útočníka Chicaga Mariána Hossu potešilo aspoň víťazstvo proti Edmontonu v gólovo bohatom zápase 5:4.

Hossa strávil na ľade takmer dvadsať minút a hoci bol strelecky aktívny (4 strely), ani jedna z nich si cieľ nenašla.

Tomáš Kopecký, ktorý sa konečne presadil v predchádzajúcom stretnutí proti Ottawe (asistencia) proti NY Rangers, vyšiel opäť naprázdno. Panteri prehrali 3:4 a výsledkom Kopeckého snahy počas vyše 16-minútového pobytu na ľade boli dve strely.

Montreal si doma poradil s NY Islanders 4:2, v jeho bránke šancu znova nedostal Peter Budaj.