07. decembra 2008

Hossov 15. gól v NHL, Jurčina rozhodol zápas

V sobotňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa do listiny strelcov zapísali dvaja slovenskí hráči. Marián Hossa vyrovnal v tretej tretine duelu Detroit - Chicago na 4:4 a zabezpečil "červeným ...

NEW YORK 7. decembra (WEBNOVINY) - V sobotňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa do listiny strelcov zapísali dvaja slovenskí hráči. Marián Hossa vyrovnal v tretej tretine duelu Detroit - Chicago na 4:4 a zabezpečil "červeným krídlam“ aspoň predĺženie a následne samostatné nájazdy. V nich bol úspešný len Pavel Daciuk (Hossa svoj nájazd nepremenil), takže Detroit napokon vyhral. Pre 29-ročného Hossu, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu, to bol už pätnásty gól v sezóne. V tabuľke najlepších strelcov je štvrtý za Jeffom Carterom, Vanekom (obaja po 19 gólov) a Kesselom (16). O rozhodujúci gól sa v sobotu postaral aj Milan Jurčina, ktorý v 47. minúte duelu Toronto - Washington (1:2) zaznamenal druhý gól hostí. Výsledky - sobota: Detroit - Chicago 5:4 po sam. nájazdoch (2:3, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0) - Marián Hossa (Detroit) 1+0 Ottawa - Pittsburgh 3:2 (0:0, 3:1, 0:1) Toronto - Washington 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) - Milan Jurčina (Washington) 1+0 Montreal - New Jersey 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) New York Islanders - Atlanta 1:5 (1:1, 0:2, 0:2) Carolina - Philadelphia 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Florida - Boston 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) - Zdeno Chára (Boston) 0+1 Tampa Bay - Buffalo 3:4 (1:1, 2:2, 0:1) Nashville - Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) St. Louis - Phoenix 4:3 (1:1, 3:2, 0:0) San Jose - Edmonton 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1) Los Angeles - Columbus 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) SITA