Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

14. novembra 2018

Huawei Mate 20 Pro prináša skvelú výdrž batérie a nabíjanie, aké tu ešte neboloVýdrž batérie v smartfónoch sa stala v posledných rokoch mimoriadne diskutovanou témou nielen medzi odborníkmi na technológie. Častokrát zohráva zásadnú rolu pri výbere nového zariadenia.Zdieľať
Huawei Mate 20 Pro prináša skvelú výdrž batérie a nabíjanie, aké tu ešte nebolo

Užívatelia požadujú od svojich smartfónov, aby vydržali čo najdlhšie a ich producenti robia všetko preto, aby im toto prianie splnili. Ukážkou pokroku a inovácií v tomto smere je vlajková loď čínskeho výrobcu Huawei, model Mate 20 Pro.

 

Kapacita na pohľadanie

Hoci sa výrobcovia predháňajú v doplnkových technológiách, ktoré dokážu skrátiť dobu nabíjania či predĺžiť výdrž telefónu optimalizovaním jeho výkonu a funkcií, v konečnom dôsledku má hlavné slovo stále kapacita batérie. V tomto ohľade Huawei svojou vlajkovou loďou predčil všetky aktuálne top modely konkurentov - Mate 20 Pro sa pýši batériou s kapacitou 4200 mAh, ktorá bez problémov udrží prístroj v plnej prevádzke dlhšie ako jeden deň. A to bez ohľadu na to, akú záťaž mu doprajete.

 

Nie je číslo ako číslo

Samotné zvyšovanie kapacity však nestačí, inžinieri v Huawei preto siahli aj po inovatívnom spôsobe optimalizácie výkonu. O ešte lepšiu výdrž sa stará pokročilá umelá inteligencia, ktorá dokáže vhodne regulovať výkon smartfónu a prideľovať úlohy jednotlivým aplikáciám podľa toho, ako je to práve potrebné.

V útrobách zariadenia tiež operuje najnovší čipset Kirin 980, ktorý je nielen najvýkonnejším, ale aj energeticky najefektívnejším procesorom, aký kedy spoločnosť vyrobila. Je vytvorený pomocou jedinečnej trojvrstvovej 7 nm architektúry, vďaka čomu dosahuje vysoký výkon pri nízkej spotrebe batérie.

 

Nabíjanie, ktoré šetrí čas

Mate 20 Pro dáva slovnému spojeniu rýchle nabíjanie úplne nový rozmer. Prostredníctvom káblovej nabíjačky Super Charge s výkonom 40W, dodávanej spolu so smartfónom, dokáže doplniť až 70% kapacity batérie za 30 minút. Mate 20 Pro tiež ako prvý smartfón čínskeho výrobcu umožňuje tiež pohodlné bezdrôtové nabíjanie - v prípade použitia bezdrôtovej nabíjačky Huawei sa telefón nabije za 30 minút na približne jednu tretinu.

Novinkou je tiež reverzné bezdrôtové nabíjanie. Táto technológia, ktorá sa v smartfóne Huawei objavila vôbec po prvý krát, umožňuje naplno využiť vysokokapacitnú batériu vo vnútri telefónu a zdieľať tak energiu pre ďalšie smartfóny či mobilné príslušenstvo s podporou štandardu Qi, ako sú napríklad bezdrôtové slúchadlá.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Desmod predstaví na turné Teatro Set akustické úpravy hitov
<< predchádzajúci článok
Ďalšia prednáška na zvolenskom zámku bude o Vikingoch

Huawei Mate 20 Pro prináša skvelú výdrž batérie a nabíjanie, aké tu ešte nebolo - diskusné fórum čitateľov