Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

30. apríla 2009

Iggy Pop vydáva album ovplyvnený šansónmiPunková legenda Iggy Pop uvedie na hudobný trh 18. mája nový album. Na rozdiel od predchádzajúcich nahrávok je novinka Iggyho Popa s názvom Preliminaires prekvapivo pokojná. Hudobník sa inšpiroval ...Zdieľať
BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Punková legenda Iggy Pop uvedie na hudobný trh 18. mája nový album. Na rozdiel od predchádzajúcich nahrávok je novinka Iggyho Popa s názvom Preliminaires prekvapivo pokojná. Hudobník sa inšpiroval knihou La possibilité d'une île (Možnosť ostrova). Dielo kontroverzného francúzskeho spisovateľa Michela Houellebecqa ovplyvnilo celý album, ktorý nahral Iggy Pop sčasti vo francúzštine.


"Nahral som muziku, ktorú som počul v duši, keď som túto knihu čítal," prezradil hudobník, ktorého prestalo baviť počúvať "idiotských machrov" a začal vyhľadávať džez. Smer, akým sa uberá Iggy Pop na svojom novom albume, už naznačil šansónový singel King Of The Dogs. Nahrávka obsahuje tiež pieseň Les Feuilles Mortes, ktorú v minulosti spievali napríklad Yves Montand a Edith Piaf. Ďalším prekvapením je skladba How Insensitive od Antonia Carlosa Jobima.

Agentúru SITA o tom informoval Gabriel Drenka z EMI Slovakia.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klimatické zmeny sleduje aj africká únia
<< predchádzajúci článok
V stovke najkrajších ľudí Michelle Obama

Iggy Pop vydáva album ovplyvnený šansónmi - diskusné fórum čitateľov