Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. októbra 2017

Igor M.: Obžalobu som očakával, prokuratúru ovláda Fico a KaliňákPremiér Robert Fico s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom (obaja Smer-SD) priamo ovládajú políciu aj prokuratúru, takže podanie obžaloby očakával. Pre TASR ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR - Michal Svítok
 
Bratislava 5. októbra (TASR) – Premiér Robert Fico s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom (obaja Smer-SD) priamo ovládajú políciu aj prokuratúru, takže podanie obžaloby očakával. Pre TASR to v reakcii na podanú obžalobu z ohovárania v prípade údajného účtu na Belize povedal poslanec Národnej rady (NR) SR Igor M. (OĽaNO).


„Najprv zverili vyšetrovanie svojmu dvornému vyšetrovateľovi na NAKA, ktorý štandardne šikanuje opozičných politikov a kauzy koaličných zametá pod koberec. Po tom, ako uzavrel vyšetrovanie, mu môj dozorujúci prokurátor zmietol jeho snahu obviniť ma zo stola,“ uviedol Igor M.

Potom podľa neho „vstúpil do deja priateľ Roberta Fica“, prokurátor Generálnej prokuratúry SR Peter Šufliarsky, ktorý podľa Igora M. „zakázal môjmu dozorujúcemu prokurátorovi vlastný názor a prikázal mu osvojiť si jeho.“ Vtedy bolo podľa poslanca zrejmé, že obžaloba bude podaná a skončí na súde.
 

„Zároveň je veľmi zaujímavé, že do dnešného dňa Národná kriminálna agentúra (NAKA) ani generálna prokuratúra neurobili ani jeden jediný krok na preverenie, či Robert Fico vlastní na Belize schránkovú firmu so 700 miliónmi eur na účte,“ doplnil Igor M.

Národnej kriminálnej agentúre podľa neho stačilo, že si Fico z Belize zabezpečil papier, že na Belize nemá žiadnu firmu a účet vedený na jeho meno. „To je, samozrejme, blud, lebo žiadny vlastník schránkovej firmy nemá schránkovú firmu a jej účet vedený na svoje meno, ale meno bieleho koňa. Presne takto vyzerá boj proti korupcii v réžii Roberta Fica,“ dodal poslanec.

Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave dnes na otázku TASR uviedla, že prokurátor podal dňa 14.09.2017 obžalobu na obvineného Igora M. na Okresný súd Bratislava I pre prečin ohovárania.

Prípad sa týka výrokov Igora M. o Ficovi ešte v roku 2015, kedy Igor M. tvrdil, že Fico s manželkou si ešte v roku 2008 mali založiť schránkovú firmu v Belize. Na dvoch účtoch tejto firmy malo byť 674 miliónov dolárov. Obvinený mal vychádzať z anonymných informácií.

Premiér Fico označil tieto vyhlásenia za hlúposti.


 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Igor Matovič bol vždy na správnej strane barikády, tvrdí J. Droba (8. 5. 2017)
 Reakcia na Matoviča: Úrad vlády SR nie je klinika mentálneho zdravia (8. 5. 2017)
 Igor Matovič prestane chodiť do parlamentu, tvrdí, že sa mu vyhrážali (8. 5. 2017)
 I. Matovič dostal od výboru pokutu vo výške šiestich mesačných platov (16. 6. 2016)
 Matovič mal prosiť Kaliňáka o koalíciu so Smerom, šéf OĽaNO to odmieta (12. 6. 2016)
 Matovič naložil Sieti a Mostu-Híd, ide vám o podiel na lupe (17. 3. 2016)
 VIDEO: Igor Matovič odovzdal NAKA vyše 60 škatúľ dokumentov (15. 2. 2016)
 Matovičovu výzvu na detektor berie Fico ako cirkusanstvo (10. 2. 2016)
 I. MATOVIČ: R. Fico robí zo svojich voličov hlupákov (6. 2. 2016)
 R.FICO ukázal MATOVIČOV list: Bál sa kontrol a zlikvidoval účtovníctvo (6. 2. 2016)nasledujúci článok >>
Holandská polícia vsadila na nábor mladých v radoch etnických komunít
<< predchádzajúci článok
V družstve úradoval zlodej:Ukradol búracie kladivo aj podkopovú lyžicu

Igor M.: Obžalobu som očakával, prokuratúru ovláda Fico a Kaliňák - diskusné fórum čitateľov