Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2016

Matovič mal prosiť Kaliňáka o koalíciu so Smerom, šéf OĽaNO to odmietaKaliňák to povedal v pléne Národnej rady SR počas mimoriadnej schôdze (7.6.), na ktorej sa opozícia pokúšala odvolať ho pre údajné krytie daňového podvodu Ladislava Bašternáka.Zdieľať
Matovič mal prosiť Kaliňáka o koalíciu so Smerom, šéf OĽaNO to odmieta

Líder hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič mal prosiť ministra vnútra a podpredsedu Smeru-SD Roberta Kaliňáka o koalíciu so Smerom-SD. Kaliňák to povedal v pléne Národnej rady SR počas mimoriadnej schôdze (7.6.), na ktorej sa opozícia pokúšala odvolať ho pre údajné krytie daňového podvodu Ladislava Bašternáka. Matovič jeho tvrdenie odmieta. Nikdy by podľa vlastných slov osobne do takej koalície nešiel.


"Mal som jedinú smolu, že som nebol ako Rado Procházka, že ma neodpočúval a nepustil tu tú pásku. Pretože sám by bol zhrozený, čo jeho ústa hovoria," hovoril Kaliňák o Matovičovi poslancom. Z Matovičovej reakcie minister vyrozumel, že nahrávka možno existuje. "Máme?" pýtal sa a dodal, že ak existuje, tak ju treba pustiť. "Teším sa. Potom to určite zachytí aj fakt, ako si ma prosil, či by sme s vami nevstúpili do koalície," obrátil sa Kaliňák na Matoviča. Ten posmešne poznamenal "na kolenách".

Kaliňák trval na svojom. "Povedal si dve podmienky, pamätáš si na to? Povedal si dve podmienky a prosil si ma, aby som ti vybavil stretnutie s Robertom Ficom," dopovedal Kaliňák. Matovič mal Kaliňákovi povedať aj to, že je pripravený na spoluprácu v otázke rómskej problematiky. "Že máte skvelé nápady, kandidáta, ale žiadaš, aby som ja za žiadnych okolností nezasahoval do dotačných schém, aby si tam nevidel korupciu. To bola hlavná podmienka tej dohody," pripomenul Matovičovi Kaliňák.

Matovič trvá na tom, že nikdy Kaliňákovi neponúkol účasť hnutia OĽaNO-NOVA v koalícii so Smerom-SD. "Nikdy som si to nevedel predstaviť a ani nikdy by som súčasťou takej koalície osobne nebol. Možno si Kaliňák myslí, že klamstvami odpúta pozornosť od daňových podvodov, ktoré obhajuje a kryje," uviedol pre TASR.

Potvrdil, že o stretnutie s Ficom žiadal. "Áno, je pravdou, že som raz požiadal Kaliňáka o dohodnutie stretnutia s Robertom Ficom. Jediným predmetom stretnutia mala byť rómska reforma, kde som ho chcel požiadať o maximálnu podporu vlády. Kaliňák stretnutie nedohodol a viac som ho o to nežiadal," reagoval pre TASR Matovič.

V súvislosti s rómskou reformou malo podľa neho OĽaNO-NOVA jedinú podmienku na spoluprácu. "Chceme zostať napriek spolupráci úplne slobodní v upozorňovaní na jeho prešlapy a korupciu," uviedol. Matovič podľa vlastných slov tiež opakovane žiadal Kaliňáka, aby Smer-SD nepristupoval k opozičným návrhom s dešpektom a aspoň sa zamyslel nad tým, či nie sú hodné podpory. "Evidentne to vôbec nepomohlo veci a Smer naďalej všetky opozičné návrhy zamietal, prípadne skopíroval a schválil ako svoje," uzavrel Matovič.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič naložil Sieti a Mostu-Híd, ide vám o podiel na lupe (17. 3. 2016)
 VIDEO: Igor Matovič odovzdal NAKA vyše 60 škatúľ dokumentov (15. 2. 2016)
 Matovičovu výzvu na detektor berie Fico ako cirkusanstvo (10. 2. 2016)
 I. MATOVIČ: R. Fico robí zo svojich voličov hlupákov (6. 2. 2016)
 R.FICO ukázal MATOVIČOV list: Bál sa kontrol a zlikvidoval účtovníctvo (6. 2. 2016)
 Matovič: Nie som daňový podvodník, Fico je klamár (5. 2. 2016)
 Fico obvinil Matoviča, že regionPress predal bielemu koňovi (5. 2. 2016)
 Polícia zverejnila dokumenty od I. Matoviča (16. 10. 2015)
 I. MATOVIČ: Viem, aká je pravda a verím, že raz sa ju Slovensko dozvie (16. 10. 2015)
 Generálna prokuratúra: Podanie poslanca Matoviča nám už bolo doručené (7. 9. 2015)nasledujúci článok >>
Ceny ropy sa znížili, zlato stúplo na trojtýždňové maximum
<< predchádzajúci článok
Naši colníci vyhrali medzinárodnú súťaž, majú najlepšie psy

Matovič mal prosiť Kaliňáka o koalíciu so Smerom, šéf OĽaNO to odmieta - diskusné fórum čitateľov