Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

31. marca 2007

IIHF schválila nový formát olympijského turnaja vo VancouveriPredstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) odsúhlasili na dvojdňovom stretnutí vo švajčiarskom Zürichu nový formát olympijského hokejového turnaja mužov, ktorý bude mať premiéru na ...Zdieľať

ZÜRICH 31. marca (WEBNOVINY) - Predstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) odsúhlasili na dvojdňovom stretnutí vo švajčiarskom Zürichu nový formát olympijského hokejového turnaja mužov, ktorý bude mať premiéru na zimných olympijských hrách v roku 2010 v kanadskom Vancouveri. Formát ženského turnaja ostal nezmenený.

Skupinová fáza sa vo Vancouveri odohrá v troch štvorčlenných skupinách namiesto dvoch šesťčlenných, ako tomu bolo počas turínskej olympiády. Priamy postup do štvrťfinálových bojov si zabezpečia víťazi skupín a najlepší tím z druhých miest. Zostávajúcich osem mužstiev bude hrať kvalifikáciu o zvyšné štyri miestenky do štvrťfinále. Hokejový turnaj sa začne hrať 16. februára, zápas o bronz sa uskutoční 27. februára a finále o deň neskôr. Posledné zápasy základnej časti NHL pred štartom vancouverského turnaja budú na programe v nedeľu 14. februára. Deväť tímov sa na olympiádu kvalifikuje na základe poradia vo svetovom rebríčku, ktorý bude známy po skončení majstrovstiev sveta v roku 2008 v Kanade, o zvyšné tri miestenky sa pobijú ostatné mužstvá v dvojkolovej predolympijskej kvalifikácie. Podľa aktuálneho rebríčka by Slovensko bolo v A-skupine v spoločnosti Švédska, USA a v prípade postupu dvanástich najvyššie umiestnených tímov v renkingu aj Nemecka.
Jediným rozdielom v ženskom turnaji bude fakt, že priamo sa na olympiádu kvalifikuje najlepších šesť tímov podľa rebríčku IIHF, na ZOH v Turíne mali zabezpečenú priamu miestenku len štyri národné výbery o zostávajúce hrali kvalifikáciu.
IIHF taktiež schválila využívanie dvoch hlavných rozhodcov a toto pravidlo nadobudne platnosť na svetovom šampionáte v Kanade v roku 2008.

Zloženie základných skupín ZOH 2010 podľa rebríčka IIHF:
A-skupina: 1., 6., 7., 12.
B-skupina: 2., 5., 8., 11.
C-skupina: 3., 4., 9., 10.

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FC Barcelona sa v lete predstaví v Ázii
<< predchádzajúci článok
Robben zranený, Chelsea bude chýbať do konca sezóny