Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2011

Imigranti urobia z Británie najľudnatejšiu krajinu EurópyBritská populácia by o 25 rokov mala vzrásť o štvrtinu zo 62 na 77 miliónov a v roku 2060 by Británia mala prekonať Nemecko a stať sa najľudnatejšou krajinou na starom kontinente. Vyplýva ...Zdieľať
imigranti LONDÝN 25. novembra (WEBNOVINY) - Britská populácia by o 25 rokov mala vzrásť o štvrtinu zo 62 na 77 miliónov a v roku 2060 by Británia mala prekonať Nemecko a stať sa najľudnatejšou krajinou na starom kontinente.


Vyplýva to z štúdie britského národného štatistického úradu, ktorého výsledky zverejnil vo štvrtok portál britského denníka Daily Mail. Ten poukazuje na predpokladaný ročný nárast o 650-tisíc ľudí, čo by znamenalo, že v roku 2060 by počet obyvateľov Spojeného kráľovstva dosiahol 95 miliónov.

Pre Spojené kráľovstvo by naplnenie takéhoto scenára znamenalo veľký problém, keďže za nebezpečnú úroveň sa považuje 70-miliónová populácia, kedy by náklady na bývanie, energie, spotrebu vody či dopravu boli na kritickej úrovni.

Británia je už teraz jednou z najľudnatejších krajín v Európe. Briti sa navyše obávajú, že imigranti zaberú väčšinu pracovných pozícií a miera nezamestnanosti mladej generácie bude veľmi vysoká.

Za hlavnú príčinu nárastu počtu obyvateľov označil štatistický úrad imigráciu. Do Británie totiž každoročne prídu žiť desaťtisíce ľudí, čo v kombinácii so zvyšujúcou sa priemernou dĺžkou života a predpokladanou vysokou mierou pôrodnosti bude znamenať každoročný nárast o státisíce ľudí.

Vláda v Londýne už preto začala pracovať na preventívnych opatreniach, napríklad v podobe stanovenia ročnej 100-tisícovej kvóty pre počet cudzincov prichádzajúcich na britské ostrovy. Petíciu za prijatie opatrení, ktoré by zabránili dosiahnutiu 70-miliónovej populácie, podpísalo 125-tisíc ľudí, dodáva Daily Mail.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mafián Černák pôjde pre vraždu Szymaneka opäť pred súd
<< predchádzajúci článok
Riešenie krízy podľa José Manuela Barossa stále neexistuje

Imigranti urobia z Británie najľudnatejšiu krajinu Európy - diskusné fórum čitateľov