Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. januára 2009

Inaugurácia Obamu bude momentom nádeje a hrdosti, tvrdí BushInaugurácia nastupujúceho amerického prezidenta Baracka Obamu, ktorá sa uskutoční budúci utorok, bude momentom nádeje a hrdosti, tvrdí odchádzajúci prezident George Bush. "Toto je moment nádeje a ...Zdieľať
WASHINGTON 15. januára (WEBNOVINY) - Inaugurácia nastupujúceho amerického prezidenta Baracka Obamu, ktorá sa uskutoční budúci utorok, bude momentom nádeje a hrdosti, tvrdí odchádzajúci prezident George Bush. "Toto je moment nádeje a hrdosti pre celý národ. A ja sa pripájam ku všetkým Američanom a želám všetko najlepšie novozvolenému prezidentovi Obamovi, jeho manželke Michelle a ich dvom krásnym dievčatám," povie Bush vo štvrtkovom rozlúčkovom prejave pred odchodom z Bieleho domu. Výňatky z prejavu v predstihu zverejnili niektoré americké médiá.


Trinásťminútový rozlúčkový prejav Bush prednesie z Bieleho domu o 20.00 miestneho času (piatok 02.00 SEČ). Bude to Bushove posledné verejné vystúpenie pred utorkovou inauguráciou Obamu.

"Pôjde o krátky prejav, ale pokiaľ viem, bude veľmi silný," avizovala vo štvrtok odchádzajúca šéfka americkej diplomacie Condoleezza Riceová.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko sa ruského plynu stále nedočkalo
<< predchádzajúci článok
Lietadlo sa zrazilo s husami a spadlo do rieky

Inaugurácia Obamu bude momentom nádeje a hrdosti, tvrdí Bush - diskusné fórum čitateľov