Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. októbra 2019

Inscenácia Nemá trieda pripomína študentom udalosti spred 30 rokovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Peter Lenhart
Trnava 7. októbra (TASR) - Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravil pre študentov interaktívnu divadelnú inscenáciu Nemá trieda. Zámerom inscenácie je pripomenutie si a upozornenie na nebezpečenstvá komunizmu. TASR o tom informoval Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK.


Inscenácia je pripravená v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnava a občianskym združením Living Memory. "Študentom sme pripravili divadelnú inscenáciu, ktorou im chceme ukázať, že sloboda nie je samozrejmosť. Nie je to tak dávno, kedy sme nemohli slobodne cestovať, ostnaté drôty, cenzúra, sledovanie a vykonštruované politické procesy boli súčasťou našich životov. Preto som rád, že sme s našimi partnermi pripravili unikátny projekt, ktorý budú môcť vidieť študenti po celom kraji," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Divadelná hra zobrazuje vyučovaciu hodinu a obsahuje momenty, kedy herci nabádajú vo svojich úlohách študentov k rozhodnutiam, ktoré bezprostredne súvisia s právami a slobodami, ktoré boli za minulého režimu obmedzované či dokonca vylúčené. Po skončení hry nasleduje so študentmi diskusia o udalostiach Novembra v roku 1989.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Režisér Luc Besson poprel obvinenia z násilia voči ženám
<< predchádzajúci článok
Divadlo Thália pri polstoročnici premiéruje Máraiho hru Dobrodružstvo

Inscenácia Nemá trieda pripomína študentom udalosti spred 30 rokov - diskusné fórum čitateľov