25. augusta 2008

Inter Miláno víťazom Talianskeho superpohára

Futbalisti Interu Miláno sa stali víťazmi Talianskeho superpohára. Úradujúci šampión Serie A remizoval v nedeľňajšom stretnutí s AS Rím 2:2 po predĺžení. V rozstrele zo značky pokutového kopu ...

MILÁNO 25. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Interu Miláno sa stali víťazmi Talianskeho superpohára. Úradujúci šampión Serie A remizoval v nedeľňajšom stretnutí s AS Rím 2:2 po predĺžení. V rozstrele zo značky pokutového kopu však zverenci trénera Josého Mourinha zdolali úradujúceho držiteľa Talianskeho pohára 6:5. Inter prišiel o triumf v riadnom hracom čase v 90. min, keď na 2:2 vyrovnal Mirko Vučinič. Kapitán Rimanov Francesco Totti absolvoval po zranení kolena návrat na trávnik, v penaltovom rozstrele však nevyužil možnosť rozhodnúť o osude duelu, čím pripravil AS o zisk trofeje. Výsledok: Inter Miláno - AS Rím 2:2 po predĺžení (2:2, 1:0), na pok. kopy 6:5 - víťazom Talianskeho superpohára sa stal Inter Miláno Góly: 18. Muntari, 83. Balotelli - 59. De Rossi, 90. Vučinič, 43 000 divákov SITA