20. novembra 2009

Íri žiadajú Francúzov o spoločný postup

Vedenie Írskej futbalovej asociácie (FAI) sa stále snaží dosiahnuť opakovanie odvetného zápasu európskej baráže o účasť na budúcoročných majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Íri sa v ...

DUBLIN 20. novembra (WEBNOVINY) - Vedenie Írskej futbalovej asociácie (FAI) sa stále snaží dosiahnuť opakovanie odvetného zápasu európskej baráže o účasť na budúcoročných majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Íri sa v dvojzápase stretli s národným výberom Francúzska, v úvodnom meraní síl na domácej pôde súperovi podľahli 0:1, v druhom stretnutí ale po 90 minútach vyhrávali 1:0 a muselo nasledovať predĺženie. O remízu znamenajúcu postup sa v predĺžení postaral William Gallas. Stopérovi na gól prihral Thierry Henry, ktorý si loptu putujúcu mimo ihriska spracoval rukou. Útočník FC Barcelona svoje pochybenie po zápase priznal a neskôr sa nechal počuť, že "najspravodlivejším riešením" by bolo opakovanie odvety. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) takýto postup odmietla. FAI požiadala Francúzsku futbalovú federáciu, aby sa so spoločnou žiadosťou s podporou oboch kapitánov - Thierryho Henryho a Robbieho Keana - obrátili na FIFA so žiadosťou o povolenie odohrať zápas ešte raz.