20. novembra 2009

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 23. kola Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 23. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2009/2010: HC K-Cero Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Góly: 33. Marek ...

BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 23. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2009/2010:

HC K-Cero Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 33. Marek Slovák (S. Saliji) - 18. Cibuľa (T. Devečka, Halaj), 32. Cibuľa (Kuric, Mikula)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Olenin (Rus.) - J. Tvrdoň, M. Orolin, 2354 divákov

Nitra: Lakosil - Michal Novák, Špelda, V. Vlk, Ďurkech, Širokovs, Jass, König - S. Saliji, T. Chrenko, M. Kováčik - Gráčik, Marek Slovák, E. Čaládi - H. Ručkay, M. Štefanka, Románek - Jozef Mihálik, Dobrý, Rumpel

Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, P. Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, Hyben, Hučko - Cibuľa, J. Halaj, Mikula - M. Bartánus, Roháč, V. Novák - Kropáč, Kuric, Kriška - Kadura, Durdiak, M. Oravec

Hneď v úvodnom striedaní pohrozil hosťom Tomáš Chrenko, ktorý sa neúspešne snažil doraziť Salijiho strelu. To však bola na dlhé minúty jediná vážnejšia šanca, pretože prvá tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla. V dvanástej minúte sa neujala tvrdá strela Špeldu. Na prvý gól sa čakalo do 18. minúty, kedy strelu Tomáša Devečku usmernil do Lakosilovej bránky Cibuľa. S chuťou hrajúci Cibuľa sa mohol presadiť aj päť minút po prvej prestávke, kedy po Halajovej prihrávke nezakončil únik dvoch na jedného ideálne. V 32. min sa Cibuľa znova presadil po peknej individuálnej akcii, keď usmernil strelu spomedzi kruhov a hostia viedli už 2:0. Na to domáca striedačka reagovala oddychovým časom, ktorý padol na úrodnú pôdu. Z následného oslabenia sa pri signalizovanom treste pre hráča hostí presadil Marek Slovák. Tretiu tretinu začal domáci tím náporom. Bývalý brankár Nitry Fikrt však odolal tlaku a vyznamenal sa hlavne pri šanciach Salijiho a Rumpela. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala, no priemerný hokej pokračoval. Hosťom sa podarilo ubrániť vedenie aj pri záverečnej hre domácich bez brankára a z Nitry si napokon odviezli cenné tri body.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Nitry): "Náš dnešný výkon bol veľmi zlý, nebol zďaleka taký, ako sme si predstavovali. Takto nemôžeme ďalej pokračovať a musíme sa vrátiť k hre, ktorú sme predvádzali v iných zápasoch."

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): "Odohrali sme dobrý zápas najmä z pohľadu obrannej hry. Vykrývali sme stredné pásmo, pretože sme vedeli, že hráči Nitry doma predvádzajú dynamický hokej a sú veľmi nebezpeční. Snažili sme sa zachytávať jej akcie v strednom pásme a vyrážať do brejkov. To nám vychádzalo a vyhrali sme aj napriek tomu, že sme dali len dva góly."

MsHK Garmin Žilina - HC Slovan Bratislava 3:4 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 5. Rúfus (P. Barinka, Nádašdi), 18. Vala (V. Nemec, Török), 60. Spilar (R. Krajči) - 6. Lažo (J. Kováčik, Kuľha), 44. Bohunický (Lažo, A. Nedorost), 45. Demel (Tulupov), 62. Lažo (A. Nedorost)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Lipovský (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Gajan, Tornay, 1209 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Bobček, Horák, Turoň, Škuta, Kolarz - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Škoda, Pleva, Spilar - V. Nemec, Vala, Török

Slovan: Rybár - Sersen, J. Kováčik, Turunen, Bohunický, Tulupov, Tesařík, Janík - Kuľha, Hujsa, Demel - D. Skokan, Lipiansky, Vaic - Lažo, A. Nedorost, T. Varga - Róbert Huna, O. Rusnák, Richard Huna

Už v 1. min putoval na trestnú lavicu Sersen, domáci však možnosť ešte nevyužili. V 5. min pri ďalšej presilovke po vylúčení Nedorosta však Rúfus od modrej čiary prestrelil Rybára a otvoril skóre. Vzápätí hrali v početnej výhode aj hostia a Bobčeka vrátil už po 15 sekundách späť do hry vyrovnávajúcim gólom Lažo. Následne sa hralo skôr takticky, oba tímy si vypracovali minimum streleckých príležitostí. V 18. min domáca formácia rozohrala ukážkovú útočnú akciu a po prihrávkach Töröka a Nemca vsietil Vala druhý gól Žiliny. Úvod do druhej časti hry bol trocha ospalý, divákov vzrušila len príležitosť Vaica v 25. min a následne na opačnej strane exslovanistu Hreusa. Skóre nedokázali hráči zmeniť ani v presilových hrách.

Vposlednej tretine sa hosťujúci Slovan postaral o dokonalý zvrat v zápase. V priebehu jednej minúty najskôr Bohunický vyrovnal a po niekoľkých sekundách Demel ponad vyrážačku Lipovského dostal hostí do vedenia. Slovan kontroloval hru, domáci príliš netlačili, ale predsa len sa im podarilo v poslednej minúte vyrovnať, keď padajúci puk do siete usmernil Spilar. Predĺženie netrvalo dlho. Lažo po nezištnej prihrávke Nedorosta zabezpečil v 62. min belasým bod navyše.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Dve tretiny sme hrali veľmi dobre. V druhej časti sme mali dostatok príležitostí, mohli sme súperovi odskočiť o dva góly. V tretej tretine sme pre nás v nešťastnej 44. min dostali dva lacné góly. V závere sa nám podarilo vyrovnať. Podarilo sa nám získať aspoň bod."

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Mali sme zlý vstup do zápasu. Hrali sme profesorsky, bez pohybu. Výsledkom boli dva tresty našich hráčov, stále sme doťahovali na súpera. Napriek tomu chcem oceniť bojovnosť našich hráčov, hoci sme podali najslabší výkon v tejto sezóne. V poslednej tretine sme mali viac príležitostí, mohli sme vyhrávať nielen o gól, ale po zaváhaní našej obrany sa podarilo domácim vyrovnať. Myslím si, že bod sme skôr stratili."

HC'05 Banská Bystrica - HK Orange 20 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
Góly: 4. Pardavý (Vantroba, P. Frühauf), 21. Pardavý (Bulík, Dian), 27. Bulík (T. Sýkora, Kútny), 28. Pardavý (Dian, Bulík), 39. Koval (Češík), 55. Biro (Drotár) - 9. Cingel
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, vylúčenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Šefčík, Junek, 1489 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek (32. Fedor) - Vizváry, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Bambúch, Biro, od 30. min Bais, Koval - Dian, Bulík, Pardavý - Z. Nedvěd, Miroslav Hlinka, Jánoš - Paľov, Ľ. Sabol, Drotár - T. Sýkora, Češík, Kútny

HK Orange 20: Halász - Štajnoch, M. Marinčin, Rais, Šiška, Hraško, Jankovič, L. Kozák, Jaborník - Gašparovič, Mlynarovič, Vandas - M. Bakoš, Andrej Šťastný, L. Hudáček - S. Takáč, Grošaft, Uhnák - Cingel, Šimčák, Ján Sýkora

V Banskej Bystrici si na mladých reprezentantoch zgustol domáci favorit. Rozpačitá bola iba prvá tretina, ktorej chýbal náboj i šance. Do vedenia išli domáci v 4. min po strele Vantrobu od modrej čiary a Pardavého dorážke zblízka. Mladíci však odpovedali v 9. min. Po veľkej chybe Frühaufa sa puku zmocnil Cingel a Vojtekovi nedal šancu. Zaujímavé momenty sa odohrávali v poslednej minúte prvej dvadsaťminútovky, keď na jednej strane neskóroval z vyloženej šance Paľov a na druhej Bakoš. Bystričania mali rýchly nástup do druhej tretiny, keď Pardavý prešiel až pred Halásza a prekonal ho strelou pomedzi nohy. V 27. min obišiel bránku Bulík, pohral sa s mladými reprezentantmi a efektne zvyšoval na 3:1. O necelú minútu už bolo 4:1. Pardavý zavŕšil hetrik strelou švihom spomedzi kruhov. V polovici stretnutia banskobystrického gólmana Vojteka nahradil Fedor a v domácej zostave sa ukázali aj mladíci Bais a Koval. Práve druhý menovaný mladý hráč baranov dosiahol premiérový extraligový gól v 39. min. V závere tretiny pred bránkou dvadsiatky najprv neuspel Češík, no napokon Koval dopravil puk za ležiaceho Halásza. Dvadsiatkári mohli znížiť v 40. min, ale Uhnák netrafil puk pred odkrytou bránkou domácich. V 44. min Šimčák mieril zblízka do žŕdky. Hralo sa už v pokojnejšom tempe, domáci kombinovali, chýbala potrebná agresivita. Napriek tomu sa diváci ešte tešili z gólu, keď v 55. min z presilovky trafil presne od modrej Biro. Mladíci predviedli v 57. min pekné prečíslenie v podaní Sýkoru a Cingela, ale druhý menovaný pred brankárom Fedorom neuspel.

Hlasy:
Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Som spokojný s výsledkom hoci prvá tretina nebola podľa našich predstáv. Viedli sme síce gólom Pardavého, ale po našej chybe súper vyrovnal. Zvíťazili sme vďaka gólovému uragánu Pardavého, ktorému sa strelecky darilo. Využili sme šance v druhej tretine a mohol som dať príležitosť aj juniorom."

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Šesť gólov je veľa. Nie som spokojný s výkonom a ani s výsledkom. Najmä v druhej tretine hráči nedodržali taktické pokyny a súper nás prevýšil. Tretia tretina sa už iba dohrávala, keďže gólový odstup bol už po druhej dvadsaťminútovke vysoký."

HC Košice - HKm Zvolen 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 56. F. Turek (Michal Chovan, Horáček)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Višňovský - T. Orolin, Smrek, 6173 divákov

Košice: Lašák - Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, Vorel - Rudolf Huna, Húževka, P. Bartoš - Šachl, S. Gron, Juraj Sýkora - Šimurda, Mertel, Jenčík
Zvolen: J. Laco - Mašlonka, Valach, Juraško, L. Čierny, Pikkarainen, Horáček, Sládok, J. Suchý - Otčenáš, Marek Haščák, V. Baláž - Estrada, P. Pucher, J. Kopecký - Ľ. Hurtaj, F. Turek, Michal Chovan - Kóňa, P. Szabo, Gálik

Prvá tretina bola v Košiciach rozkúskovaná aj pre časté vylúčenia na oboch stranách. Prvý vážnejší pokus prišiel v 3. min z hokejky Chovana, v presilovke ale Lašáka neprekvapil. Hneď z protiútoku sa z otočky pokúšal nachytať Laca Gron. Ten istý hráč pálil aj v 6. min pri hre štyroch proti štyrom. Neuspel Tabaček, ktorý to skúšal bekhendom. Bez prípravy vystrelil v 12. min Šachl pri vylúčení Horáčka, ale zvolenský brankár pôsobil istým dojmom. Lašák musel zasahovať v 18. min, bez prípravy ho ohrozil Gálik. V prvej polovici druhej tretiny hrali domáci sériu presiloviek, ale bez gólového efektu. Dravecký zblízka pálil, no Laco bol pozorný. Dvakrát to potom skúšal Tabaček, ale zvolenský brankár zasiahol opakovane vynikajúco. V 32. min mohol skórovať Gálik, ale Lašák reagoval včas. Spoľahlivý Laco sa nenechal nachytať ani Faithom, Košičanom zasa pomohla v 34. min žŕdka po strele Estradu. Obrovskú príležitosť mali v 43. min domáci Kledrowetz a Vorel, ale Laco bol neprekonateľný. Rozhodnutie prišlo v 56. min - v oslabení sa Chovan predral cez Tabačeka, našiel osamoteného Tureka a ten zabezpečil Zvolenu tri body.

Hlasy:
Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): "Čo povedať po takomto zápase, ked nedáme ani gól? Na začiatku druhej tretiny sme hrali štvorminútovú presilovku piatich proti štyrom a potom takmer dve minúty o dvoch hráčov a nič sme z toho nevyťažili. Rozhodli teda presilovky. Obaja brankári podali vynikajúci výkon. Bez gólov sa však vyhrať nedá."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Ako trénerov nás tešia dve veci: To, že sme získali tri body z tohto zápasu, ale ešte viac, že sme podali veľmi dobrý výkon. Hráči boli veľmi disciplinovaní, bolo tam síce viac faulov, ale vyplývalo to z bojovnosti. V oslabeniach sme hrali výborne.

Dukla Trenčín - HK Poprad 2:4 (0:0, 0:0, 2:4)
Góly: 47. Tomík (Sekeráš, Valčák), 49. Kollár (Martin Chovan, Michel Miklík) - 43. Šechný (Marcel Haščák, Jasečko), 44. Škovira (Buc, Klouda), 50.Rataj (A. Kroták, Klouda), 60. Marcel Haščák (Šechný, Kramár)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Martin Chovan (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Horínek, M. Novák, 2810 divákov

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, Trefný, Martin Chovan, Hruška, Fatyka, Gábriš, Hančák - Tomík, Valčák, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Tybor - T. Radulay, Šimíček, Dubec - M. Filo, P. Kopecký, O. Ďuriš
Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár - Škovira, Klouda, Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, Mašlonka - P. Svitana, Lapšanský

Domáci si nátlakovým útočným štýlom snažili vynútiť od začiatku stretnutia prevahu, no dobre korčuľujúci hostia im to znemožnili a tak v úvodnej tretine sledovali diváci vyrovnaný súboj. Mužstvá sa dostávali aj k zakončeniu, ale chýbal im väčší dôraz a aj brankári boli na mieste, takže vyložená gólová šanca sa nezrodila. Hokej s dobrým nasadením pokračoval aj v druhej časti. Trenčania sa postupne dostali do tlaku, pozorného Šimonoviča však nedokázali prekonať. Najväčšiu príležitosť nevyužil na dvakrát dorážajúci Radulay v 29. min. Podtatranci však odolali a nebezpečnými protiútokmi oslabili trenčianske ostrie. V 33. min ich bleskovú akciu zakončoval pri žŕdke osamotený Šechný, no ani opakovaným pokusom puk cez Kováča nepretlačil. Hra sa potom znova vyrovnala, pred bránkami sa udialo zopár ošemetných situácií, ale na gól sa muselo čakať ďalej.

Netrvalo to však dlho a v ďalšom dejstve sa s gólmi roztrhlo vrece. Vstup do tretej tretiny vyšiel Popradu na výbornú. V rozpätí 70 sekúnd skóroval až dvakrát, keď najskôr počas presilovky Jasečkovu strelu od modrej zblízka dorazil Šechný a potom Škovira perfektne zavesil strelou zblízka z ťažkého uhla. Odpoveď domácich však na seba nenechala dlho čakať a v polovici tretiny bolo v rozpätí 88 sekúnd vyrovnané. Tomík nekompromisnou delovkou od modrej za štyri sekundy konečne využil až siedmu trenčiansku presilovku v zápase a onedlho Chovanovu strelu tečoval pred bránkou Kollár. Už o ďalšiu minútu v presilovke Rataj prekrásnou strelou spomedzi kruhov vymietol všetky pavučiny v bránke Trenčína a Poprad sa znovu ujal vedenia. Záverečný nápor domácich už ovocie nepriniesol, naopak hosťujúci Mašlonka mohol v 55. min po brejku poistiť víťazstvo Popradu, ktorý kvalitným a takticky zvládnutým výkonom potvrdil svoju súčasnú dobrú formu. Napokon 36 sekúnd pred koncom ešte Marcel Haščák pri trenčianskej power-play gólom do prázdnej bránky spečatil výsledok.

Hlasy:
Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas, pretože Poprad ťahá šnúru víťazstiev. V prvých dvoch tretinách to bola vyrovnaná partia, v ktorej sme nehrali zle a mali sme aj nejaké šance. Cez popradskú obranu sme sa však presadzovali ťažko. Po prvom inkasovanom góle sme to otvorili, rýchlo sme však dostali druhý gól, napriek tomu sme však dokázali vyrovnať, čo nás malo postaviť na nohy. Vzapätí po vyrovnaní sme však dostali ďalší gól, čo sa nám stáva v tejto sezóne často a takáto nekoncentrovanosť nás trápi."

Július Pénzeš (asistent trénera Popradu): "Obe mužstva vychádzali predovšetkým z dobrej defenzívy. Chceli sme sa od začiatku vyvarovať toho, aby sme sa dostali pod súperov tlak a nechceli sme dostať rýchly gól už na začiatku zápasu. V prvých dvoch tretinách sme boli okrem presiloviek lepším mužstvom ako súper, z niekoľkých výborných šancí sme však nedali góly. Na začiatku tretej tretiny sme viedli 2:0, čím naša túžba po víťazstve ešte vzrástla, ale po vyrovnaní zo strany domácich sme si víťazstvo museli zabezpečiť až po peknom Ratajovom góle. Zvíťazili sme zaslúžene, pretože v súčasnosti sa nám hra darí a veríme, že to bude pokračovať aj ďalej."