Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. júla 2006

Izraelské útoky zrejme znemožnia Riceovej navštíviť BejrútAmerická ministerka zahraničných vecí Condoleezza Riceová podľa všetkého nenavštívi Bejrút počas jej návštevy na Blízkom východe z dôvodu eskalácie izraelských útokov na Libanon, kde len v ...Zdieľať

BEJRÚT 30. júla (WEBNOVINY) - Americká ministerka zahraničných vecí Condoleezza Riceová podľa všetkého nenavštívi Bejrút počas jej návštevy na Blízkom východe z dôvodu eskalácie izraelských útokov na Libanon, kde len v dedine Qana počas nočného izraelského bombardovania zahynulo najmenej 51 civilistov. Oznámili to v nedeľu libanonské oficiálne miesta.

Ministerka sa v sobotu stretla na pracovnej večeri v Jeruzaleme s izraelským premiérom Ehudom Olmertom. O výsledkoch rokovania ani jedna strana nechcela informovať. V nedeľu sa má Riceová stretnúť ešte s izraelskou ministerkou zahraničných vecí Cipi Livniovou a ministrom obrany Amirom Perecom. Na palube lietadla smerujúceho do Jeruzalemu z Malajzie Riceová novinárom už vopred vysvetlila, že o priebežných výsledkoch rokovaní ich nebude informovať, aby tak zvýšila šance na dohodu o ukončení už tri týždne trvajúceho izraelsko-libanonského konfliktu.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minárik už nechce kandidovať na predsedu poslaneckého klubu
<< predchádzajúci článok
Návrh rezolúcie BR OSN žiada okamžité zastavenie bojov

Izraelské útoky zrejme znemožnia Riceovej navštíviť Bejrút - diskusné fórum čitateľov