Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. júna 2010

Jüan ako alternatívna rezervná mena k doláru


Tagy: dolár jüan

Čínsky jüan sa môže rýchlo stať medzinárodne používanou menou a môže slúžiť ako alternatíva k americkému doláru v rezervách centrálnych bánk. Vo štvrtom o tom informovala vo ...Zdieľať
juan Foto: SITA/AP HONG KONG 24. júna (WEBNOVINY) - Čínsky jüan sa môže rýchlo stať medzinárodne používanou menou a môže slúžiť ako alternatíva k americkému doláru v rezervách centrálnych bánk. Vo štvrtom o tom informovala vo svojej správe Ázijská rozvojová banka (ADB). "Jüan sa ešte môže stať medzinárodnou menou. Môže sa tak stať rýchlejšie, ako mnohí očakávajú," uviedla ADB v spoločnej štúdií s inštitútom Earth Institute Kolumbijskej univerzity.


"Tým, že sa jüan stane medzinárodnou menu, má potenciál stať sa alternatívou k americkému doláru, podobne ako euro. Globálny rezervný systém sa tak môže priblížiť k štruktúre, ktorá bude obsahovať viac mien," uvádza ADB. Štúdia neuvádza, kedy by sa mohol jüan stať rezervnou menou. Mnohí analytici očakávajú, že sa čínska mena stane plne konvertibilná do roku 2020.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: dolár jüan
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chcú umožniť prácu počas rodičovskej dovolenky
<< predchádzajúci článok
ĽS-HZDS: Pravicová vláda nezvýši kvalitu života

Jüan ako alternatívna rezervná mena k doláru - diskusné fórum čitateľov