Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. marca 2006

J. Jakubisko vymenil BáthoryčkuSlovenský režisér Juraj Jakubisko vymenil hlavnú hrdinku vo svojom pripravovanom filme Love Story Bathory. Rolu Čachtickej panej, ktorú mala pôvodne stvárniť Famke Janssen, získala britská herečka Anna ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. marca (WN/SITA) - Slovenský režisér Juraj Jakubisko vymenil hlavnú hrdinku vo svojom pripravovanom filme Love Story Bathory. Rolu Čachtickej panej, ktorú mala pôvodne stvárniť Famke Janssen, získala britská herečka Anna Friel. K dôvodom výmeny sa nechce nikto vyjadrovať aj preto, že zmluvy zaväzujú k mlčanlivosti. Hovorí sa však, že sa dalo ťažko vyhovieť hviezdnym nárokom hlavnej predstaviteľky. O Friel zasa koluje zvesť, že už pred časom prejavila záujem o úlohu Báthoryčky priamo listom napísaným po slovensky. Zo Slovenska je dokonca opatrovateľka jej dcéry. Spolu s Friel bude pravdepodobne nutné preobsadiť aj niektoré mužské úlohy. Natáčanie filmu Love Story Bathory, ktoré sa naplno rozbehne 27. marca, potrvá do konca roku.

O desať rokov mladšia a postavou drobnejšia Anna Friel, ktorá je známa z filmov ako Prúd času či Góóól!, hrá aj v divadle, pričom hosťovala tiež na Broadwayi. K jej významným úlohám patrí Hermie z filmu Sen noci svätojánskej či titulná postava Vojnovej nevesty, za ktorú bola nominovaná na kanadskú obdobu Oscara. Informoval o tom internetový portál idnes.cz.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Historický film Bathory má stanovenú premiéru (21. 4. 2008)
 Báthoryčka na Liptove (16. 12. 2005)nasledujúci článok >>
Znovuzrodení Guns N' Roses 13. júna v Prahe
<< predchádzajúci článok
Hana Zagorová a jej hostia opäť v Bratislave