Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. mája 2021

Ján Figeľ sa stal členom Riadiacej rady Európskeho inovačného a technologického inštitútuBývalý eurokomisár a expredseda KDH Ján Figeľ sa stal členom Riadiacej rady Európskeho inovačného a technologického inštitútu. Ako ďalej informoval ...Zdieľať
img_4852 676x451 3.5.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý eurokomisár a expredseda KDH Ján Figeľ sa stal členom Riadiacej rady Európskeho inovačného a technologického inštitútu. Ako ďalej informoval samotný Figeľ, cieľom inštitúcie je napomáhať tvorbe, rozvoju a prenosu inovácií medzi vedou, výskumom, univerzitami a firmami v prioritných oblastiach, ako sú klimatická zmena, nerastné suroviny, inovačná energetika, potraviny a zdravie.


S inštitútom zároveň spolupracujú vedci, študenti a podnikatelia z krajín Európskej únie. Organizácia sídli v Budapešti.

„Inovácie vznikajú spojením vedy a výskumu, vzdelávania a podnikania. Zo súčasnej celkovej krízy v Európe a vo svete vedie cesta k rozvoju cez takúto cielenú, rozumnú a výhodnú spoluprácu," uviedol v tejto súvislosti Figeľ. Dodal, že vymenovanie do riadiacej rady inštitútu je pre neho návratom k inštitúcii, ktorú v rokoch 2006 až 2008 ako člen Európskej komisie pomáhal zakladať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ján Figeľ sa stal členom Riadiacej rady Európskeho inovačného a technologického inštitútu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na podporu excelentných projektov pôjde 26 miliónov eur, kvalitné inovácie sú pre Remišovú prioritou
<< predchádzajúci článok
Mikasove opatrenie bolo protiústavné, ľudia podľa SNSĽP nemali prístup k riadnej zdravotnej starostlivosti

Ján Figeľ sa stal členom Riadiacej rady Európskeho inovačného a technologického inštitútu - diskusné fórum čitateľov