Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. apríla 2019

Japonskú sakuru pred mestským úradom zdobí takmer 1500 kraslícJaponská čerešňa sakura, ktorá stojí pred Mestským úradom vo Veľkom Krtíši, je v týchto dňoch ešte krajšia. Deti z miestnych škôl, seniori z klubu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Veľký Krtíš 16. apríla (TASR) - Japonská čerešňa sakura, ktorá stojí pred Mestským úradom vo Veľkom Krtíši, je v týchto dňoch ešte krajšia. Deti z miestnych škôl, seniori z klubu dôchodcov, ale aj široká verejnosť, ju skrášlili takmer 1500 kraslicami.


Ako pre TASR uviedla hovorkyňa mestského úradu Erika Grega, s myšlienkou obohatiť takýmto spôsobom sviatky jari prišlo mesto minulý rok. "Veľkokrtíšsky veľkonočný strom vlani obdivovali malí i veľkí, náhodní okoloidúci i tí, ktorí prišli práve preto, aby videli množstvo kraslíc. Strom sa stal zároveň vďačným objektom na fotografovanie," priblížila Grega.

Kým vlani bolo na strome 890 kraslíc, tento rok je to takmer 1500. Myšlienku tento rok opäť podporil aj miestny producent vajec, ktorý školám venoval na výzdobu viac ako 500 vajec. Kraslice sú nielen maľované, ale zdobené aj technikou lepenia, háčkovania, pletenia, voskovania a pod.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
P. Pellegrini: Zatknutie občana Talianska súvisí s kauzou z roku 2015
<< predchádzajúci článok
Priemyselná produkcia v USA v marci klesla o 0,1 percenta

Japonskú sakuru pred mestským úradom zdobí takmer 1500 kraslíc - diskusné fórum čitateľov