Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. júla 2021

Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra vyhlásil výberové konanie na riaditeľa


Tagy: riaditeľ

Slovenská akadémia vied (SAV) vyhlásila výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa ...Zdieľať
jazykovedny ustav ludovita stura slovenska akademia vied maps 676x446 18.7.2021 - Slovenská akadémia vied (SAV) vyhlásila výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra (JUĽŠ) SAV.


Ako informovala JUĽŠ SAV na svojej stránke, záujemcovia môžu svoje prihlášky posielať do 27. júla na adresu personálneho referátu SAV.

Požiadavky na kandidáta


Od kandidáta sa požaduje, aby bol buď samostatným vedeckým pracovníkom, alebo mal titul docent s odbornou a vedeckou praxou minimálne desať rokov. V prípade kandidátov-cudzincov je kvalifikačný predpokladom akademický titul PhD., alebo jeho ekvivalent.

Jeho odborná a vedecká prax by mala byť tiež viac ako desaťročná. Tiež sa od neho vyžaduje znalosť slovenského jazyka, a to v rozsahu potrebnom pre výkon funkcie na Slovensku.

Výskum slovenského jazyka


JUĽŠ SAV vznikol v roku 1943 a svoj súčasný názov nesie od roku 1966. Jeho výskum tvoria aj teoretické otázky všeobecnej jazykovedy, jazykovej kultúry, odbornej terminológie a onomastiky, teda náuke o vlastných menách.

Výsledky výskumu následne aplikuje pri tvorbe kodifikačných príručiek, pri tvorbe aj ustaľovaní odbornej terminológie či pri štandardizácii geografického názvoslovia.

Jazykovedný ústav je hlavným vedeckým pracoviskom na Slovensku, ktoré sa zameriava na základný výskum slovenského národného jazyka. V súčasnosti vedie ústav Gabriela Múcsková.


Zdroj: Webnoviny.sk - Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra vyhlásil výberové konanie na riaditeľa © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: riaditeľ
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo veku 81 rokov zomrel Milan Lasica, stalo sa to počas koncertu
<< predchádzajúci článok
Video: Katarína Knechtová s kapelou Nebe nahrali dueto Planý poplach

Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra vyhlásil výberové konanie na riaditeľa - diskusné fórum čitateľov