Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

13. októbra 2007

Jediný a výnimočný koncert dvoch sestier Ida Kelarová - Iva Bittová - JazzVýnimočný koncert dvoch sestier kedysi prezívaných "sestry bigbítové" za doprovodu popredných jazzmanov z Čiech a Slovenska, vokálnej sekcie a sláčikového kvarteta.Zdieľať
Sergeart.com uvádza v sobotu 5.1.2007 v pražskej Lucerne exluzívny - jednorázový koncert dvoch popredných osobností českej hudby s medzinárodným renomé. Sestry Ida Kelarová a Iva Bittová sa poprvý krát na spoločnom koncerte - udalosti, kde budú  spievať výhradne jazzové štandardy za doprovodu popredných českých a slovenských jazzmanov. Koncert sa nebude opakovať. Kapelníkom bude fenomenálny pianista  Ondrej Krajňák  (SR) .

Základné trio spolu s Krajňákom budú tvoriť vynikajúci hráči ako Marian Ševčík na bicie a Tomáš Baroš na kontrabas. V priebehu koncertu sa k tejto základnej zostave v niektorých piesňach objaví sláčikové kvarteto Hanky Dohnálkovej a tiež vokálne trio. Vokály v černošskom duchu pripravuje Desiderius Dužda, ktorý je spolu s členmy svojej rodiny Maruškou Duždovou a Jánom Duždom zaspievajú.

Ako hostia v niektorých skladbách  popredný primáš Ivan Herák, z Paríža príde najlepší jazzový gitarista  Dávid Dorúžka, na saxofón zahrá Radovan Tariška, na trúbku Július Baroš a na perkusie Miloš Dvořaček. Celkove na koncerte vystúpi 20 účinkujúcich.

Ako hosť na koncerte tiež vystúpi slovenská jazzová speváčka pôsobiaca v Prahe Miriam Bayle, ktorá spolu s Idou Kelarovou a Ivou Bittovou vyberala repertoár a korepetovala.

Účasť tiež prisľúbil popredný svetový kontrabasista George Mraz z New Yorku.

Vstupenku môžte kúpiť tu 

Prípadne viac informácií na sergeart.com


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prvý novoročný koncert v SRo patrí Bittovej a Mrazovi (5. 1. 2008)nasledujúci článok >>
Spevák so "smútkom v hlase" Petr Muk krstil výberový album
<< predchádzajúci článok
Postavili chrám inšpirovaný obrázkami z Harryho Pottera

Jediný a výnimočný koncert dvoch sestier Ida Kelarová - Iva Bittová - Jazz - diskusné fórum čitateľov