05. mája 2007

Jefferson zariadil v závere postup Nets

Najviac skloňovaným menom po piatkovom štvrťfinálovom dueli Východnej konferencie medzi New Jersey a Torontom bol Richard Jefferson, ktorý bol výraznou oporou Nets po celý priebeh zápasu a ani v ...

NEW YORK 5. mája (WEBNOVINY) - Najviac skloňovaným menom po piatkovom štvrťfinálovom dueli Východnej konferencie medzi New Jersey a Torontom bol Richard Jefferson, ktorý bol výraznou oporou Nets po celý priebeh zápasu a ani v posledných sekundách vyrovnaného stretnutia nemohol pri rozhodujúcich momentoch chýbať. Domáci hráči chceli využiť pred svojimi divákmi mečbal proti jedinému kanadskému tímu súťaže, ktorý však hral výborný basketbal a v prestávke viedol o tri body. Nets však potvrdili skvelú formu z posledného obdobia, v tretej štvrtine mierne prebrali taktovku zápasu, aby vzápätí v rozhodujúcej časti hry o svoj náskok prišli a dali tak možnosť vyniknúť v posledných momentoch duelu práve Jeffersonovi. Ten premenil 8,3 sekundy pred koncom kôš znamenajúci preklopenie jednobodového vedenia na stranu domácich. Raptors sa ešte síce snažili niečo so svojím tohtosezónnym osudom urobiť, ale bol to opäť 26-ročný rodák z Los Angeles, ktorému sa podarilo súperovi loptu "ukradnúť". New Jersey tak postúpilo do druhého kola play off po piaty raz za posledných šesť rokov a v nedeľu ich tak v Clevelande čaká LeBron James a jeho Cavaliers. "Sme teraz sebavedomí. Nepoviem, že sme tak dobrí ako ostatní, ani že sme schopní zdolať hocikoho, poviem iba to, že vieme hrať s hocikým rovnocennú partiu. To znamená, že ak robíme na ihrisku i mimo neho to, čo máme robiť a zároveň nás obchádzajú zranenia, naša bilancia veľmi jednoznačne ukazuje, na aké pozície si môžeme trúfať," obšírne zhodnotil momentálne pocity a ambície tímu práve hviezdny Richard Jefferson, ktorý v piatkovom dueli zaznamenal 24 bodov. O tri body za ním zaostal Vince Carter, a Jasonovi Kiddovi chýbali k triple-double 2 doskoky, keďže si pripísal na konto 18 bodov a 15 asistencií. Toronto sa tak so sezónou rozlúčilo s bilanciou na ihrisku svojho štvrťfinálového premožiteľa v pomere 0:5.

Výsledky - piatok:
Štvrťfinále Východnej konferencie (hrá sa na štyri víťazné zápasy):
New Jersey (6.) - Toronto (3.) 98:97 - konečný stav série 4:2
Najviac bodov: R. Jefferson 24, V. Carter 21, Kidd 18 (15 asistencií) - Bosh 23, T. J. Ford 19, Bargnani 17, štvrtiny: 21:21, 22:25, 32:22, 23:29, 17 242 divákov