Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. januára 2008

Jozef Bednárik sa do Nitry vráti s operetou Modrá ružaRežisér Jozef Bednárik sa napriek oficiálnej rozlúčke koncom roka 2006, vráti do nitrianskeho Divadla Andreja Bagara (DAB).Zdieľať
Tentoraz však nebude režírovať muzikál, ale operetu Modrá ruža z dielne Gejzu Dusíka a Pavla Braxatorisa. Na propagačných materiáloch je uvedený pod pseudonymom J. B. Box. Známa slovenská opereta zapadá do dramaturgickej koncepcie divadelnej sezóny Rodinné striebro, ktorá uvádza klenoty pôvodnej slovenskej tvorby. Ako informovala tlačová tajomníčka DAB Hana Kocincová, dnes je prvá čítacia skúška Modrej ruže a premiéra je naplánovaná na 4. apríla.

Klasickú operetu, pilier slovenskej hudobno-dramatickej tvorby, uvedie DAB "v netradičnom, priam felliniovskom javiskovom spracovaní". Tvorcovia sľubujú príbeh plný veľkej lásky, intríg, ale aj honby za svetovým vynálezom a peniazmi. Podľa Kocincovej divák ocení humor, švih a šarm operetného žánru, ktorý sa zo slovenských scén vytratil.

Jozef Bednárik má k Nitre, kde prežil veľkú časť svojho života, vrúcny vzťah. "Nitrianske publikum je jedno z najlepších na svete. Ani v jednom meste, kde som robil, sa vás v autobuse neopýtajú, čo to bude, o čom to bude. Ja sa v Nitre vždy na rínku už na druhý deň po premiére dozviem, či sa to páčilo," povedal pred časom pre agentúru SITA Bednárik. Jeho posledným muzikálom v Nitre bol Divotvorný hrniec, ktorý DAB uviedlo minulú sezónu. Okrem toho tu režíroval úspešné muzikály Fidlikant na streche, Grék Zorba, Adam Šangala a Kabaret. Divácky najúspešnejší bol Adam Šangala so 145 reprízami. V Prahe robil napríklad muzikály Drakula, Johanka z Arcu, Gróf Monte Christo, v Bratislave Jozef a jeho zázračný plášť, Evanjelium o Márii, Klietka bláznov či Donaha.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Režisér Jozef Bednárik chce urobiť ešte sedem muzikálov (30. 9. 2007)nasledujúci článok >>
Vannesa Paradis slávi úspechy s albumom Divinidylle
<< predchádzajúci článok
ČR: Tretí ročník cien časopisu Filter ovládli Sunshine