07. januára 2008

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 39. kola hokejovej Slovnaft extraligy: HC Košice - HK Ardo Nitra 6:4 (1:0, 3:3, 2:1) Góly: 11. Kmiť (Špelda, Lipovský), 29. Špelda (Rudolf Huna, Weissmann), 31. ...

BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 39. kola hokejovej Slovnaft extraligy: HC Košice - HK Ardo Nitra 6:4 (1:0, 3:3, 2:1) Góly: 11. Kmiť (Špelda, Lipovský), 29. Špelda (Rudolf Huna, Weissmann), 31. Juraj Faith (P. Bartoš, Špilár), 34. Rudolf Huna (Weissmann), 42. Špilár (Juraj Faith, P. Bartoš), 58. Špelda (Rudolf Huna, Gron) - 24. Ľ. Kolník (Halász, J. Mihálik), 26. T. Sedlák (Vozdecký, M. Štefanka), 39. Dornič (T. Chrenko), 48. Galko (M. Štefanka, Vozdecký), Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Kmiť 5+10 min za zranenie súpera - M. Kováčik 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko, Junek - Müllner, 4821 divákov Zostavy: Košice: Lipovský - Mocek, Jendek, M. Šterbák, Javín, Špelda, Valentín - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Gron, Michel Miklík - Michal Lukáč, Pleva, M. Bartánus - od 54. Jenčík Nitra: Konrád - Vojta, Halász, Galko, Šimka, T. Sedlák, Javorčík - Ľ. Kolník, J. Mihálik, M. Kováčik - Dornič, M. Chrenko, Uhnák - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký - Hronský, M. Chrenko, Barčák Prvá tretina bola z oboch strán nezáživná. Skórovať sa podarilo iba domácim, keď Kmiť v 11. min počas presilovky prešiel až ku Konrádovi, položil si brankára a dostal svoj tím do vedenia - 1:0. Vyrovnať mohol po Valentínovej chybe Hronský, ale z dobrej pozície minul bránku. Nitre zahral do karát päťminútový trest Kmiťa v úvode druhej časti. Vozdeckého strela ešte skončila na Lipovskom, ale o chvíľu neskôr využil početnú výhodu Kolník, ktorý šikovne tečoval prihrávku Halásza. Ten istý hráč to krátko nato skúšal aj spomedzi kruhov, tentokrát neúspešne. Hostia išli do vedenia v 26. min. V končiacej presilovke vypálil Sedlák od modrej a Lipovský po druhý raz kapituloval. V komornej atmosfére prišli chvíle domácich v polovici stretnutia. Najskôr vyrovnal strelou od modrej Špelda a o štyri minúty prestrelil Konráda Faith. Na rozdiel dvoch gólov mohol zvýšiť Šimurda, ale jeho strela skončila tesne nad hornou žŕdkou. Štvrtý gól Košíc strelil v 34. min po úniku Huna. Nitra sa v závere druhej tretiny otriasla a Lipovskému podkúril v oslabení Gálik. Minútu pred druhou prestávkou hostia znížili, keď zaváhanie domácej obrany potrestal Dornič. V 42. min bol na konci biliardovej akcie Košíc Špilár - 5:3. Nitru v 48. min vrátil v presilovke do zápasu Galko. Obranca Nitry zachránil svoj tím pred istým gólom krátko nato po zakončení Miklíka. Po pokuse Bartoša švihom zazvonila žŕdka hosťujúcej bránky. Posledné slovo v zápase mal v 58. min Špelda, ktorý stanovil na konečných 6:4. Hlasy: Ján Šterbák (tréner Košíc): "Zisk troch bodov nás teší, lebo sme mali za sebou nie veľmi úspešnú sériu. herný prejav však nebol podľa našich predstáv, boli sme ťažkopádni. Chcelo to viac útočnej aktivity, tlačiť sa do zakončenia. Nie sme spokojní ani s tým, že sme dostali štyri góly, pretože sa snažíme preferovať dobrú obranu." Jan Neliba (tréner Nitry): "Na zápas sme prišli pre zlé cesty dosť neskoro. Musím hráčov pochváliť za bojovný prístup k zápasu. V niektorých momentoch sme boli domácim vyrovnaným súperom, nemáme však také typy ako Bartoš alebo Špilár. Ubojovali sme však priateľný výsledok." Slovan Bratislava - MsHK Žilina 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) Góly: 4. Kuľha (Kapuš, Pavlas), 8. Kapuš (J. Kováčik, Döme), 41. Hujsa (Kuľha, Kapuš) - 25. R. Tvrdoň (V. Baláž) Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Lažo 10+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - M. Novák, P. Šefčík, 5065 divákov Zostavy: Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Hančák, Devečka, Sersen, Bohunický, Huba - Kuľha, J. Sýkora, Hujsa - Uram, Kapuš, Döme - Lažo Hreus, Kropáč - Kokavec, Ľ. Pištek, Kmeč Žilina: M. Laco - D. Kusovský, P. Mikuš, Kučný, Pulpán, J. Liška, Kudrna, Krčula - Sivák, Stantien, Paroulek - Krajči, Važan, Jánoš - Hajnik, Sikorčin, Drábek - V. Baláž, Tvrdoň, Pokrivčák Pred stretnutím odovzdal manažér Slovana Róbert Pukalovič oslávencovi Jozefovi Golonkovi dres s číslom 70 a jeden z najlepších slovenských hokejistov histórie si vychutnal "standing ovation" od bratislavského publika. Slovanisti nastúpili proti Žiline s poprehadzovanými útokmi, ale napriek tomu mali od úvodu stretnutia hernú prevahu. V 4. min mali i 27-sekundovú možnosť presilovej hry o dvoch hráčov, no presadili sa až po naskočení prvého vylúčeného na ľad. Po Kapušovej prihrávke spoza bránky nedal Kuľha príklepom Lacovi šancu. V 8. min zvýšil už na 2:0 Kapuš a zdalo sa, že je po zápase. Belasí však v gólostroji nepokračovali a hra sa vyrovnala. V 25. min dokonca znížil bývalý hráč Slovana Tvrdoň na 1:2. V 29. min predviedol pekné sólo takmer cez pol ihriska Hujsa, ale odkrytú časť Lacovej svätyne netrafil. O sedem minút mohol vyrovnať Paroulek, ale po Kusovského príležitosti sa nezorientol pred prázdnou bránkou. Slovan zvýšil v úvode tretieho dejstva na 3:1 vďaka presilovej hre, keď Kuľhov nastrelený puk šikovne tečoval Hujsa. Za tohto stavu sa už stretnutie viac-menej len dohrávalo. Najväčšiu šancu Žilinčanov nevyužil v 45. min Krajči. Hlasy: Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Ja som s dnešným zápasom s výnimkou druhej tretiny spokojný. V prvej časti sme hrali dobre, v druhej sme úplne prestali hrať a súperovi darovali veľa príležitostí. Našťastie nás podržal brankár. V poslednej tretine sme naopak predviedli zodpovedný výkon, dali gól a duel úspešne dohrali." Richard Turaz (tréner Žiliny): "My sme si prehrali zápas hneď v úvode, keď sme na ľade spali. Trochu nás prebudili dva inkasované góly. Po zmene systému sme sa spamätali, prehra 1:3 je však zaslúžená." MHC Martin - HKm Zvolen 3:6 (1:1, 0:4, 2:1) Góly: 18. Markovič (Džerinš, M. Macho), 46. Džerinš (Markovič), 54. I. Ďatelinka (Török, M. Beran) - 1. Klouda (Dlouhý), 24. Cibuľa (Štork, L. Jurík), 36. Paciga (J. Čierny, Juraško), 38. Kubenko (J. Kopecký, Klouda), 40. Klouda (J. Kopecký, L. Čierny), 43. L. Jurík (Hvila) Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Ďatelinka 10 min napadnutie zozadu - Klouda 10 min nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauf, Kubuš - M. Korba, T. Orolín, 3500 divákov Zostavy: Martin: Lakosil (41. Dzubina) - Kolba, I. Ďatelinka, Zajac, Hriňa, M. Themár, V. Dvořák, Brcko - Török, M. Beran, M. Macho - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, Mahdalík, Markovič - Trokan, A. Themár Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Štork, Juraško, Dlouhý, Cebák, Babka, Ondruška, Chovan - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Dubec, L. Jurík, Hvila Domáci začali ospalo, a tak hostia išli do vedenia už v 54. sekunde, keď odrazený puk vrátil do martinskej siete Klouda. Martin sa usiloval vyrovnať, ale domácim hráčom viazla kombinácia a puk im odskakoval od hokejky. Skóre sa zmenilo až v 18. min, v ktorej sa Markovičova strela v presilovke Martina dostala cez plece Hudáčka za bránkovú čiaru Zvolena - 1:1. Aj začiatok druhej tretine vyšiel lepšie hosťom. V 24. min Cibuľa tečoval Štorkovu prihrávku a bolo 1:2. Martinčania opäť museli doťahovať náskok súpera a každá ich nevyužitá príležitosť ako v 27. min sólový únik Podstavka s blafákom do Hudáčka im odoberali ďalšie sily. Tie im chýbali vo vlastnom obrannom pásme, v ktorom mal Zvolen nečakane veľa miesta. To hostia využili v 36. min, keď bol na Pacigovu strelu z desiatich metrov Lakosil prikrátky - 1:3. O dve minúty neskôr boli domáci opäť na kolenách, keď Kubenko svoj rýchly brejk zakončil strelou pod hornú žŕdku - 1:4. Dvadsaťštyri sekúnd pred druhým klaksónom sa do čierneho trafil aj Klouda - 1:5. Vtedy bol Martin zrelý na uterák a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Hostia si svoj náskok poistili v 43. min, v ktorej Jurík pridal šiesty gól. Domácim sa podarilo skorigovať skóre o tri minúty neskôr, ale Džerinšov gól v presilovke iba zmiernil utrpenie domácich. Výsledok stretnutia na konečných 3:6 upravil v 54. min Ďatelinka, ale to bola slabá náplasť pre martinských fanúšikov. Hlasy: Ladislav Spišiak (tréner Martina): Zvolenu sme sami uľahčili úlohu, lebo pre zranenie a choroby máme rozpadnutú obranu, čo narušilo systém našej hry. Napriek tomu, keby Podstavek za stavu 1:2 skóroval, mohlo sa to skončiť inak. V druhej tretine vyšlo hosťom všetko, na čo siahli, tým pádom sa zápas pre nás prakticky skončil. V poslednej časti sme chceli len dokončiť duel, aby sme si neurobili hanbu. V ďalších zápasoch sa musíme lepšie pobiť výsledok, aby sme nepadali nižšie v tabuľke." Pavel Hulva (asistent trénera Zvolena): Vyšiel nám vstup do všetkých troch tretín. Zakaždým sme dali gól, čo náma dodalo sily a sebavedomie. Keď sme v prvej tretine ustáli oslabenie o dvoch hráčov mohli sme pokračovať v našej hre s poctivou a zodpovednou hrou zozadu. V druhej časti sme získali štvorgólový náskok, čo rozhodlo o výsledku. Záverečná časť sa už len dohrávala a naše víťazstvo sme si pohodlne ustrážili." Dukla Trenčín - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:4 (1:1, 3:2, 1:1) Góly: 6. S. Saliji (Kútny, Bobček), 26. Čacho (Homer, Křetinský), 30. Fatyka (Kútny), 38. Křetinský (Homer, V. Nemec), 41. Pardavý (A. Kollár) - 20. Jarolín (Kasík, A. Kroták), 24. Kubus (M. Segľa, Marcel Haščák), 33. Kubus (M. Segľa), 47. Turoň (Halaj, V. Král) Vylúčení: 4:12 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Ország - Gajan, Smrek, 3580 divákov Zostavy: Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Bobček, Malinský, Fatyka, Urban - Hanzal, Húževka, Čacho - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - P. Poljaček, Trochta, Marek Haščák - S. Saliji, Kóňa, V. Kútny Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Turoň, Dora, Korenko, Bambúch, P. Bakoš - D. Havíra, A. Kroták, Jarolín - Jabrocký, Halaj, V. Král - M. Segľa, Kubus, Marcel Haščák - Ficko, Lapšanský, P. Svitana Trenčín mal v 4. min takmer minútovú presilovú hru o dvoch hráčov, no do šance sa nedostal. O chvíľu neskôr ale namieril presne nad Šimonovičovu lapačku S. Saliji - 1:0. Pardavý v 15. min korčuľoval sám na hosťujúceho brankára, ale tento súboj prehral. V závere prvej dvadsaťminútovky Poprad síce neuspel pri 99-sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ale hneď po naskočení prvého z vylúčených vyrovnal Jarolín. V 24. min tečoval strelu Kubusa nešťastne Křetinský a Hála sa už nestačil presunúť - 1:2. Domáci však veľmi rýchlo vyrovnali, keď v početnej výhode uspel poľahky Čacho. Rýchly sled gólov pokračoval. Fatykovu strelu tečoval jeden z Popradčanov a Trenčín viedol 3:2. V 33. min vyrovnal po rýchlej akcii Kubus a hostia sa mohli dostať po druhý raz do vedenia. Puk z čiary však odpálil Fatyka. V závere druhej časti stretnutia potreboval Křetinský na využitie početnej výhody o dvoch hráčov iba sedem sekúnd - 4:3. V prvej minúte záverečného dejstva skóroval Pardavý a domáci sa dostali do pohodlného dvojgólového vedenia (5:3). Štyri minúty pred záverečnou sirénou zdramatizoval duel nahodeným pukom od modrej čiary Turoň, ktorý zastavila až sieť Hálovej bránky. Pol minútu pred treťou sirénou odmietol možnosť vyrovnať Marcel Haščák a domáci tak bodovali naplno. Hlasy: Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Po dvoch víťazstvách sme chceli pokračovať v začatej sérii. Cez prvú prestávku sme však museli hráčom dohovoriť, aby zlepšili pohyb a pred domácimi fanúšikmi sa ukázali. Poprad nepríjemne doťahoval, ale napokon sme to v závere napriek vylúčeniu ubránili. K výkonu však máme výhrady." Jozef Skokan (asistent tréner Popradu): "Napriek tomu, že máme šesť zranených hráčov, odohrali sme dobrý zápas. O lepší výsledok nás pripravila iba vlastná nedisciplinovanosť. Nemôžeme hrať toľko minút v oslabení. Škoda nevyužitej Haščákovej šance v závere, mohli sme to ešte zdramatizovať. SkiPark MHK Kežmarok - HK 36 Skalica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) Gól: 59. R. Školiak (Gula, Kocák) Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Valach, M. Orolin, 1650 divákov Zostavy: Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Sadiki, Žemba, Hrubý, Brejčák, Petrina, Klein - B. Ihnačák, P. Gajdoš, Drotár - Frank, M. Palovčík, Pavol Segľa - Škovira, S. Pavličko, Slaninák - Lemešáni, Fedor, Bednár Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, R. Hartmann - Hrtús, Mikušovič, Malík V stretnutí chudobnom na góly zaujali fanúšikov najmä nepremené šance a vylúčenia na oboch stranách. Tribúny prvýkrát vzrušila prílišná aktivita Malíka v 3. min, ktorý pred Klempom zlomil svoju hokejku. Potom sa hra na dlhé minúty presúvala z jednej strany na druhú, ani jedno z mužstiev však nevedelo vážnejšie ohroziť súperovho gólmana. V 15. min mali domáci hokejisti obrovskú príležitosť, Drotár, Ihnačák a ani Gajdoš však Rybára neprekonali. V 18. min sa osmelila i Skalica, Pálffy však nemieril presne. Na začiatku druhej časti hry unikol domácej obrane kanonier Pálffy, zozadu ho hákoval Brejčák. Ostrostrelec Skalice však z následného trestného strieľanie Klempu neprekonal. V ďalších minútach mali hokejisti oboch tímov viac šancí na strelenie gólu, ani jedna z nich sa však neujala. V 31. min mal pred sebou Strapko odkrytú bránku, no ani on neskóroval. V úvode poslednej časti hry mal najväčšiu šancu domácich Frank, z dvoch metrov však prestrelil opustenú bránku Skaličanov. V nervóznom závere sa hráči častejšie zapájali do osobných súbojov. Ďalšiu obrovskú šancu si vypracovali domáci, Rybár však pred Škovirom a Pavličkom zázračne chytil. Keď sa už zdalo, že sa bude predlžovať, Skaličanom sa predsa len podarilo vsietiť víťazný gól. V 59. min vypálil Školiak a jeho strela preletela až za Klempu - 0:1. Stav sa už do konca stretnutia nezmenil ani v záverečnej hre domácich bez brankára. Hlasy: Ján Vodila (asistent trénera Kežmarku): "Súhlasím s kolegom. Diváci naozaj videli kvalitný zápas s množstvom šancí, vynikli obaja brankári. Naši útočníci dnes neboli schopní dať gól. Keď neskórujete, nemôžete vyhrať. Na náš stý gól v extralige si ešte musíme počkať." Peter Oremus (tréner Skalice): "Myslím, že diváci videli kvalitný duel a z pohľadu brankárskych zákrokov si iste prišli na svoje. Prišli sme do Kežmarku uhrať dobrý výsledok, čo sa nám podarilo." SITA

Na čele rebríčkov ATP Federer a A. Murray, Hrbatý 133.
Ferrari predstavil nový monopost F2008

Jozef Golonka si vychutnal v zápase Slovan Bratislava - MsHK Žilina ”standing ovation” - diskusné fórum čitateľov