21. januára 2021

Juventus Turín získal taliansky Superpohár

Hráči vybojovali Superpohár po ročnej prestávke, naposledy sa z trofeje tešili futbalisti Lazia Rím.

Futbalisti Juventusu Turín získali rekordný deviatykrát taliansky Superpohár. V stredajšom prestížnom dueli v Reggio Emilia zdolali SSC Neapol 2:0 gólmi Cristiana Ronalda a Alvara Moratu.

Juventus vybojoval Superpohár po ročnej prestávke, naposledy sa z trofeje tešili hráči Lazia Rím. O prvý gól úradujúceho šampióna v súboji s držiteľom domáceho pohára sa postaral Ronaldo, ktorý v 64. minúte dostal po rohovom kope v päťke k odrazenej lope a pohotovo ju poslal do siete. Neapol mohol vyrovnať v 80. minúte, ale Lorenzo Insigne poslal z penalty loptu vedľa pravej žrde bránky súpera. Skóre v nadstavenom čase na 2:0 pre Juventus upravil Morata. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka do hry v drese Neapola nezasiahol, sedel na lavičke. SSC doteraz získal domáci Superpohár dvakrát v histórii.

Na snímke portugalský útočník Juventusu Turín Cristiano Ronaldo pózuje s trofejou po zisku talianskeho Superpohára vo futbale v Reggio Emilia v stredu 20. januára 2021. Juventus Turín zdolal SSC Neapol 2:0 a úvodný gól strelil Ronaldo.