Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2019

Kalavská: Štátne laboratórium tento rok nevznikneNa snímke ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská (nominatka SMER-SD).Zdieľať
Na snímke ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská (nominatka SMER-SD). Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 10. decembra (TASR) - Štátne laboratórium tohto roku na Slovensku nevznikne. Dôvodom je veľa papierovania a byrokracie. Tvrdí to ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD).


"Ja som veľmi chcela, aby bolo nové štátne laboratórium na Slovensku, ale je viditeľné, že to do konca roka nebude. Bude to v priebehu, ak sa všetko podarí, budúceho roka, ale je s tým veľa papierovej roboty," povedala Kalavská. Ministerka si uvedomuje, že štát potrebuje svoje štátne laboratórium. Myslí si tiež, že všetky nemocnice, v ktorých to je možné, by mali mať svoje vlastné laboratórium.

Ambíciu vytvoriť veľké štátne laboratórium, ktoré by poskytovalo všetky laboratórne vyšetrenia, vyslovila šéfka rezortu ešte začiatkom júna tohto roku. Laboratórium by fungovalo v nehnuteľnosti v Malackách, ktorá prešla do správy Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR zo Správy štátnych hmotných rezerv SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy sa v utorok takmer nemenia
<< predchádzajúci článok
Priestor pod arkádami na Liptove skrášľuje vyrezávaný betlehem

Kalavská: Štátne laboratórium tento rok nevznikne - diskusné fórum čitateľov