19. marca 2012

Kanársku rally ovládli vozidlá ŠKODA

Dramatické a napínavé predstavenie ponúkla druhá súťaž tohtoročného šampionátu IRC na ostrove Gran Canaria. Asfaltová rally sa niesla v znamení neľútostného boja o každú sekundu medzi víťazným ...

kanarsku rally ovladli vozidla skoda BRATISLAVA 19. marca (WBN/PR) - Dramatické a napínavé predstavenie ponúkla druhá súťaž tohtoročného šampionátu IRC na ostrove Gran Canaria. Asfaltová rally sa niesla v znamení neľútostného boja o každú sekundu medzi víťazným Jánom Kopeckým z tímu ŠKODA Motorsport a druhým v poradí Andreasom Mikkelsenom z tímu ŠKODA UK Motorsport. I keď ešte po predposlednej rýchlostnej skúške viedol Mikkelsen o 3,6 sekundy, palmu víťazstva si nakoniec odniesol Jan Kopecký. ŠKODA tak získala druhý double po sebe a upevnila si vedenie v hodnotení značiek. Mikkelsen je prvý medzi jazdcami.

Obaja jazdci továrenských Fabií Super 2000 - Andreas Mikkelsen a Jan Kopecký - udávali tempo súťaže od samého začiatku a bolo jasné, že o prvenstvo sa rozhodne práve medzi nimi. Kopecký vyhral celkom osem rýchlostných skúšok, Mikkelsen sedem. Prvý deň končil Kopecký vo vedení o 1,2 sekundy, Mikkelsen v úvodnej sobotňajšej sekcii náskok zmazal a držal sa až do poslednej rýchlostnej skúšky v tesnom vedení pred Kopeckým. Posledná skúška priniesla Mikkelsenovi smolu v podobe drobných technických problémov, ktoré sa nakoniec podpísali pod konečným výsledkom. Pri svojom premiérovom štarte na asfalte s vozidlom Fabia Super 2000 zopakoval Sepp Wiegand z tímu ŠKODA AUTO Deutschland veľmi dobré štvrté miesto z Azorských ostrovov a po prvých 2 pretekoch IRC mu po zásluhe patrí celkové tretie miesto.

Michal Hrabánek, šéf tímu ŠKODA Motorsport, Kanársku rally komentuje: „Získali sme druhý double po sebe a začiatok sezóny je tak pre značku ŠKODA rozhodne úspešný. Súboj Andreasa s Honzom bol krásny a dramatický od začiatku do konca - presne tieto boje o sekundy sú atraktívne pre divákov a charakteristické pre šampionát IRC. Chcel by som poďakovať všetkým tímom s vozidlami Fabia Super 2000 za skvelú reprezentáciu značky ŠKODA.“

Jan Kopecký: „Kanárska rally patrí medzi moje obľúbené súťaže, asfalt tu má dobrý grip a trate sú nádherné. Bol to neľútostný súboj, ktorého rozuzlenie priniesla až posledná z rýchlostných skúšok, ale my sme samozrejme chceli zvíťaziť. Tešíme sa na ďalšiu príležitosť k pretekaniu v IRC. Teraz sa už budeme plne koncentrovať na domácu Valašskú rally, chceme domácim divákom predviesť čo najlepší výkon.“

Šampionát IRC pokračuje prvý aprílový víkend asfaltovou Rally Írsko v okolí mesta Armagh. Jan Kopecký sa predstaví divákom nadchádzajúci víkend na Valašskej rally, ktorá je súčasťou českých rally majstrovstiev. Jej prvú súťaž - januárovú Jänner rally - Kopecký s Dreslerom vyhrali.

ŠKODA pripravila aktuálne video spravodajstvo a zábery zo súťaží. Zaujímavosti a rozhovory môžete sledovať na www.youtube.com/motorsportskoda.