Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

03. apríla 2018

Kapela Linkin park rozpredáva svoje hudobné nástroje, peniaze daruje charite



Členovia americkej rockovej skupiny Linkin Park plánujú predať v aukcii vyše 200 rôznych nástrojov vrátane gitár, klávesov, megafónu či samplerov, ako aj iných hudobných zariadení, ktoré ...



Zdieľať
obit_chester_bennington_04753 288d86e3b50d429f8615b8398ee85cda 676x499 BRATISLAVA 3. apríla - Členovia americkej rockovej skupiny Linkin Park plánujú predať v aukcii vyše 200 rôznych nástrojov vrátane gitár, klávesov, megafónu či samplerov, ako aj iných hudobných zariadení, ktoré používali.


Aukcia sa uskutoční 4. apríla na webstránke Reverb.com, na ktorej sa dajú napríklad kúpiť aj hudobné nástroje Billyho Corgana či Noela Gallaghera.

 

 

Kapela založila neziskovú organizáciu


Výťažok z predaja poputuje neziskovej organizácii Music for Relief, ktorú kapela založila v roku 2005 s cieľom pomáhať ľuďom a komunitám postihnutým prírodnými katastrofami.



Fanúšikovia a fanúšičky formácie si budú môcť zaobstarať napríklad theremin Moog Etherwave Plus, ktorý používal Mike Shinoda počas vystúpení kapely v roku 2010, keytar Yamaha KX5 z videoklipu What I've Done a mnohé ďalšie predmety, ktoré kapela používala na koncertoch a v štúdiu.

 

 

7 štúdiových albumov na konte


Skupina Linkin Park vznikla v roku 1996 v Kalifornii. V súčasnosti v nej pôsobia okrem spomínaného Shinodu aj Rob Bourdon, Brad Delson, Dave Farrell a Joe Hahn. Spevák Chester Bennington vlani spáchal samovraždu.

Skupina vydala albumy Hybrid Theory (2000), Meteora (2003), Minutes To Midnight (2007), A Thousand Suns (2010), Living Things (2012), The Hunting Party (2014) a One More Light (2017). Medzi najväčšie hity držiteľov dvoch cien Grammy patria skladby Crawling, In The End, Somewhere I Belong, Numb či What I've Done.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Pôvodný článok:
https://www.rollingstone.com/music/news/linkin-park-to-sell-band-used-instruments-for-charity-w518644


Zdroj: Webnoviny.sk - Kapela Linkin park rozpredáva svoje hudobné nástroje, peniaze daruje charite © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
VIDEO: Chystáte sa do Popradu? Určite navštívte Podtatranské múzeum
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Blízke stretnutie tretieho druhu - Jedinečný dizajn, vysoký komfort, kombinovaný vynikajúcou technikou a výkonom

Kapela Linkin park rozpredáva svoje hudobné nástroje, peniaze daruje charite - diskusné fórum čitateľov