Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

01. júla 2009

KAŠČÁK O POHODE: V ponuke bola aj Britney SpearsDo začiatku 13. ročníka multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda (16. - 18. júla) zostáva už len niečo vyše dvoch týždňov, a tak organizátori najpopulárnejšieho letného podujatia na Slovensku ...Zdieľať
BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) - Do začiatku 13. ročníka multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda (16. - 18. júla) zostáva už len niečo vyše dvoch týždňov, a tak organizátori najpopulárnejšieho letného podujatia na Slovensku finišujú s jeho prípravami. Prvé kamióny už na trenčianske letisko privážajú potrebný materiál a kosia sa trávnaté plochy. Tím Agentúry Pohoda sa chystá na odchod do Trenčína, kde bude priamo na mieste koordinovať práce súvisiace s festivalom. "Posledné týždne chodievame spávať až po jednej hodine v noci," uviedla na stredajšej tlačovej konferencii v bratislavskom Klube za zrkadlom jedna z organizátoriek Veronika Vrabcová. "Napriek tomu, že nás čakajú hektické dni, verím, že zažijeme nádherné veci. Vieme, že celý tím sa teraz bude vídať málo, ale o to viac cítime, že sme si najbližšie," uviedol šéf tradičného podujatia Michal Kaščák. Organizačný tím sa nepochybne teší, že zatiaľ žiaden interpret nezrušil svoju účasť na tohtoročnej Pohode, aj keď nedávno k tomu malo blízko zoskupenie Orchestra Baobab. Spokojnosť panuje aj preto, že napriek vyššej cene permanentky sa doteraz predalo viac lístkov ako v minulých rokoch.


Lákadlom pre návštevníkov sú na 13. ročníku Pohody koncerty viac ako 130 účinkujúcich na ôsmich pódiách, filmový Bažant Kinematograf, detský park, workshopy rôzneho druhu či adrenalínové atrakcie. Neoficiálnym začiatkom bude vo štvrtok 16. júla o 21:30 warm-up koncert skupiny Basement Jaxx. Londýnske duo sa predvedie nie s typicky kratším festivalovým programom, ale s plnohodnotnou, viac ako 90 minút trvajúcou šou. Oficiálne sa podujatie na trenčianskom letisku rozbehne v sobotu napoludnie koncertom španielskeho orchestra Percujove. Headlineri júlovej akcie vystúpia na najväčšom Bažant stagei. V piatok to bude okrem spomínaných Percujove aj Hex, Razorlight, Richard Müller, Patti Smith, The Ting Tings a po polnoci Pendulum. V sobotu ich vystrieda Opera Slovenského národného divadla a Maďarská štátna opera v spoločnom programe, Živé Kvety, Does It Offend You, Yeah?, Collegium Musicum, Travis, Klaxons a napokon Lamb s charizmatickou Lou Rhodes.

Michal Kaščák vyzdvihol na tlačovej konferencii najmä menej známych interpretov, ktorých nepozná každý návštevník. "Keď som napríklad pred dvoma rokmi videl jeden a pol pesničky skupiny The Blind Boys of Alabama, cítil som sa, ako keby som sa práve vyspal," povedal bývalý spevák kapely Bez ladu a skladu. Nielen on, ale i ďalšia organizátorka Jana Polnischová vyzdvihla vynikajúcu spoluprácu s interpretmi a ich agentmi. Pri komunikácii s nimi zažili podľa vlastných slov neraz veselé chvíle. Úsmevne pôsobil pre členov Agentúry Pohoda napríklad zoznam, ktorý im ponúkol agent zastupujúci skupiny The Prodigy a Pendulum. Bolo na ňom totiž aj meno americkej speváčky Britney Spears.

Všetkých zahraničných interpretov budú sprevádzať skúsení sprievodcovia, na festivale ich bude pracovať takmer päťdesiat. "Niektorí účinkujúci mali o našom festivale dobré referencie a rozhodli sa zostať u nás dlhšie. Sú takí, čo prídu už vo štvrtok a odídu až v nedeľu. Síce sa o nich musíme starať, ale z takýchto starostí máme radosť," povedala Katarína Tomášeková, ktorá ma na starosti ubytovanie účinkujúcich a dodala, že tento rok je pre nich zaistených 1334 postelí, o takmer tristo viac ako minulý rok.

Pre návštevníkov podujatia, na ktorom bolo v roku 2008 viac ako 30-tisíc ľudí, bude pripravených 468 záchodov, z toho 48 splachovacích. K dispozícii bude aj 120 spŕch s teplou vodou a vylepšenia čaká aj zber odpadu a priebežné upratovanie areálu. Dve hlavné stanové mestečká sa zväčšia o 5000 metrov štvorcových. Špeciálny stanový tábor priamo pri detskom parku budú mať rodičia s deťmi a nebude chýbať ani stanový hotel Kempingski, v ktorom sa dajú prenajať dvojmiestne stany s kompletným príslušenstvom.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bažant Pohoda - prípravy už vrcholia. (30. 6. 2009)
 Bažant Pohoda - Tanec, divadlo, literatúra (23. 6. 2009)
 Dvadsať rokov od novembra - spomienka na Bažant Pohode (18. 6. 2009)
 POHODA: Organizátori zverejnili rozpis festivalových vlakov (15. 6. 2009)
 Gitary na Bažant Pohode - rock, folk, experimenty (11. 6. 2009)
 Bažant Pohoda a svetová world music (3. 6. 2009)
 Bažant Pohoda - trinásty ročník sa blíži (25. 5. 2009)
 Bažant Pohoda deň_FM ochutnávka festivalovej muziky (18. 5. 2009)nasledujúci článok >>
Zrušili košický koncert Sepultury
<< predchádzajúci článok
Oprava nádrže raketoplánu Endeavour bola zrejme úspešná