Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. júna 2010

Ken Loach na filmovej škole v Uherskom HradištiTridsiata šiesta Letná filmová škola Uherské Hradiště sa bude konať od 23. júla do 1. augusta. Program je v súčasnosti uzavretý na 99 percent, informoval organizačný ...Zdieľať
loach Foto: SITA/AP

TRENČIANSKE TEPLICE 22. júna (WEBNOVINY) - Tridsiata šiesta Letná filmová škola Uherské Hradiště sa bude konať od 23. júla do 1. augusta. Program je v súčasnosti uzavretý na 99 percent, informoval organizačný tím na dnešnej tlačovej besede. Pozvanie prijali napríklad islandský režisér Fridrik Thór Fridriksson, ktorý navštívil v rámci Art Film Festu aj Trenčianske Teplice a Trenčín, ale aj britský režisér Ken Loach a významný maďarský tvorca Béla Tarr. Výročné ceny Asociácie českých filmových klubov dostanú slovenský kameraman Stanislav Szomolányi, Ken Loach, Béla Tarr a Fridrik Thór Fridriksson.

Nesúťažná filmová prehliadka Letná filmová škola Uherské Hradiště, venovaná hlbšiemu poznaniu kinematografie, ponúkne viac ako 250 celovečerných filmov a zhruba dvesto krátkometrážnych. Diváci a diváčky si budú môcť vybrať z viacerých sekcií, napríklad Přepisovaní minulosti - Každodennost normalizace, Fotbalová horečka, Fokus - Island, Visegradský horizont, venovaný Jánovi Kadárovi či Bélovi Tarrovi, alebo reprezentatívny výber súčasnej slovenskej filmovej tvorby. Diváci a diváčky si pozrú napríklad dvojdielny dokumentárny film 25 zo šesťdesiatych alebo Československá nová vlna v réžii Martina Šulíka, uskutoční sa aj český krst knihy Paľo Bielik a slovenská filmová kultúra. Slovenský filmový deň bude tento rok v utorok 27. júla.

V rámci sprievodných podujatí ponúkne Letná filmová škola výstavu Československý filmový plagát 1960 - 1989. Na seminár o digitalizácii kín a reštaurovaní filmov prídu zástupcovia a zástupkyne Slovenského filmového ústavu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ladislav Chudík pokrstil knihu o Paľovi Bielikovi
<< predchádzajúci článok
Objasnili, prečo sa šimpanzy navzájom zabíjajú

Ken Loach na filmovej škole v Uherskom Hradišti - diskusné fórum čitateľov