28. januára 2013

KHL: Slovan prehral s Dinamom Minsk 1:2

Bratislavskému tímu sa nepodarilo zdolať tabuľkového suseda zo Západnej konferencie ani v druhom meraní síl.

Brankár Slovana Jaroslav Janus  Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli v pondelkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade, keď Dinamu Minsk podľahli tesne 1:2.

Zverenci trénera Rostislava Čadu rýchlo prehrávali 0:2, v druhej časti skorigoval po individuálnej akcii obranca Mojžíš, ale "belasým" sa už nepodarilo vyrovnať.

Za najlepších hráčov duelu vyhlásili Tomáša Mojžíša a Larsa Haugena.

V tabuľke Západnej konferencie má Slovan 71 bodov a je šiesty. Účasť v play-off si zabezpečí najlepších osem tímov, Bratislavčania majú osembodový náskok na deviaty HC Lev Praha.

Najbližšie sa Slovan predstaví opäť na domácom ľade, v piatok 1. februára privíta o 19.00 h Viťaz Čechov.

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

30. Mojžíš - 5. Niskala (Laine, Drozd), 9. Stapleton (Karalahti)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Kadyrov - Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan:
Janus - Sersen, Sigalet, J. Tabaček, Mojžíš, Švarný, V. Mihálik - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, Kytnár, Bartovič - Kukumberg, Ölvecký, L. Hudáček - M. Daňo, Bakoš, T. Mikúš - Preisinger
Minsk: Haugen - Karalahti, V. Denisov, Krajíček, Niskala, C. Murphy, Goroško - Irgl, Stapleton, Platt - Meleško,Kitarov, Kulakov - Drozd, Stas, Michaľov - Lopačuk, Pivko, Laine

I. tretina

Slovan mal v úvode miernu prevahu, ale hostia z Bieloruska boli nebezpečnejší. V 3. min Stapleton pohrozil strelou z pravého kruhu, ale Janus bol pripravený.

Domáci gólman už nestačil na konci 5. min na pokus Niskalu, ktorý sa dostal k strele po chybe brániaceho Mojžíša. Druhý gól Dinama Minsk pridal v 9. min Stapleton popri kľačiacom Janusovi - 0:2.

Slovan vzápätí bez väčších problémov prečkal oslabenie. Už na rozdiel troch gólov mohol zvýšiť Laine, ale jeho pokus zneškodnil Janus. Na druhej strane M. Bakoš preveril Haugena, vyrazený puk nedokázal poslať za chrbát hosťujúceho brankára Preisinger.

II. tretina

Sprava: Hráč Dinama Sergej Drozd a hráč Slovana Martin Bakoš počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Dinamo Minsk. Bratislava, 28. január 2013.Foto: SITA/Jozef Jakubčo
V 25. min nepremenil M. Daňo stopercentnú šancu a o niekoľko sekúnd neskôr neuspeli ani Kytnár so Svatošom.

Ďalšiu možnosť Slovana skorigovať mal v 28. min Ölvecký, nepochodil ani Preisinger a Daňovu bekhendovú dorážku "schoval" v lapačke Haugen.

V 30. min odčinil obranca Mojžíš svoju chybu, vybojoval puk, vyzvŕtal defenzívu hostí a pomedzi Haugenove betóny upravil na 1:2. Dinamo Minsk nevyužilo na ďalší gól 91-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, Janus zachránil pri dvoch strelách Murphyho.

Pred druhou sirénou poslal Kytnár Haugenom odrazený puk tesne vedľa bránky a po prihrávke od Bližňáka sa v dobrej pozícii ocitol Miklík, no defenzíva Dinama mu nedovolila vystreliť.

III. tretina

Hneď na začiatku III. tretiny vystrašil Janusa fínsky útočník Laine, ale brankár Slovana puk zachytil. Na opačnej strane po Sersenovej delovke uspel Haugen.

V 47. min napálil Kukumberg iba do gólmana súpera. Definitívne rozhodnúť mohol tri minúty pred koncom Stapleton, ale ľavý betón Janusa bol proti. Slovanu sa už nepodarilo vyrovnať a nezískal ani bod.

Hlasy:
Rostislav Čada (tréner Slovana): "Myslím si, že tento duel mal z pohľadu hry súpera podobný charakter ako v sobotu proti Čerepovcu. Rozdiel bol v tom, že my sme podali lepší výkon. Okrem prvých desiatich minút, ktoré rozhodli o výsledku dnešného súboja. Hráčom nemožno uprieť snahu, nasadenie a bojovnosť. Za odvedenú prácu sme si zaslúžili aspoň bod. Teraz sa musíme sústrediť na nasledujúci zápas, aby sme nestratili body."
Alexander Andrijevskij (tréner Dinama Minsk): "Dôkladne sme sa pripravili na tento duel. Vyšla nám prvá tretina, v ktorej sme dali dva góly. Potom súper prevzal iniciatívu, bol lepší a skorigoval. Nám sa podarilo udržať výsledok až do konca, okrem víťazstva som spokojný aj s naším výkonom.